Sallah Sherifi ndihet i kënaqur me triumfin ndaj Prishtinës, ka një dedikim të madh për fitoren

Gjilani ka triumfuar në derbin e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës në futboll, pasi ka mposhtur në udhëtim Prishtinën me rezultat 2-0.

Ekipi ‘kuqebardhë” fitoi në kryeqytetas falë golave të shënuar nga Fiton Hajdari në pjesën e parë dhe Gerhard Progni në minutat shtesë të ndeshje.

Në këtë ndeshje, Gjilani u drejtua nga drejtori sportiv, Sallah Sherifi, i cili zëvendësoi trajnerin Gentjan Mezani, i cili mungon për arsye familjare.

Koliqi hero, Gjilani merr fitore të madhe në kryeqytet ndaj Prishtinës
Lexo po ashtu Koliqi hero, Gjilani merr fitore të madhe në kryeqytet ndaj Prishtinës

Kjo fitore e ka bërë të lumtur Sherifin, i cili ka thënë se ndihet i lumtur me angazhimin dhe disiplinën e lojtarëve, ndërsa ka një dedikim për këtë fitore.

“Dhamë maksimumin për ta fituar këtë ndeshje. Gjithë futbollistët treguan përkushtim maksimal nga minuta e parë dhe jam shumë i kënaqur me atë se çfarë kanë shfaqur, duke i përgëzuar për karakterin dhe disiplinën e shfaqur”, ka thënë fillimisht Sherifi pas ndeshjes.

“Kjo fitore i dedikohet familjes së Smërqakut që humbën anëtarin më të dashur të familjes së tyre Engjullin dhe po ashtu tifozërisë “Skifterat” të cilët e humbën anëtarin e tyre”.

“Kryetrajneri Mezani do të rikthehet së shpejti, pasi që ka disa probleme familjare për t’i rregulluar. Ne e presim atë për t’u rikthyer”, përfundoi drejtori sportiv i Gjilanit. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale