Xhemaili realizon gol fantastik, Bologna merr një pikë ndaj Parmës

Blerim Xhemaili. (Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

Blerim Xhemaili ka qenë hero i Bolognës në përballje me Parmën.

Ndeshja që u zhvilluar në Stadio Renato D’Allara ka përfunduar në barazim 2-2.

Parma ishte dy herë në epërsi 0-1 dhe 1-2, por në minutën e 95-të vendasit barazuan rezultatin.

Mesfushori shqiptar Blerim Xhemaili me një goditje të fuqishme brenda zonës shënoi një gol jashtëzakonisht të bukur për rezultatin përfundimtar.

Për 33-vjeçarin ky ishte goli i parë këtë edicion në Serie A dhe me peshë mjaftë të madhe, pasi i siguroi një pikë të artë Bolognës.

Tek Parma nga minuta e parë luajti edhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Kastriot Dërmaku. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’