Keita Balde mori një nga kartonët e kuq më naiv këtë sezon – ndëshkimi i tij për pak sa nuk e la Interin pa Ligë të Kampionëve

Keita Balde ishte njëri nga heronjtë e Interit për kualifikim në Ligën e Kampionëve, por ishte afër të bëhej njashtu edhe figura tragjike e tyre.

Gara për pozitën tre dhe katërt në Serie A ishte e hapur dhe një luftë e vërtetë deri në minutat e fundit.

Në fund Atalanta nga vendi i tretë dhe Interi nga vendi i katërt arritën të sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve, ndërsa Milani mbeti i pesti.

Lexo po ashtu Handanovic heroi i Interit, tri pritjet e sllovenit që i dërguan Nerazzurrët në Ligën e Kampionëve

Fitorja e Interit ishte thjeshtë dramë në veti, pasi pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa në pjesën e dytë Nerazzurrët kishin shumë heronj.

Njëri nga ta padyshim se ishte sulmuesi Keita Balde, i cili u inkuadrua në pjesën e dytë dhe shënoi golin e epërsisë 1-0 duke zhbllokuar rezultatin.

Megjithatë, Balde shumë lehtë ka mundur të jetë figura tragjike e Nerazzurrëve pasi në minutat shtesë mori një karton të kuq, një nga më naivët këtë sezon.

Balde fillimisht u ndëshkua me karton të verdhë pas festës së golit, ndërsa në minutat shtesë ndaloi portierin kundërshtar gjatë një kundërsulmi kur Interi shënoi golin e tretë.

Me rishikimin e VAR-it, gjyqtari vendosi të anulojë golin dhe ta ndëshkoj Balden me kartonin e dytë të verdhë, respektivisht të kuqin.

Përveç golit të anuluar, gjyqtari akordoi penallti dhe nga ajo ndërhyrje Empoli rrezikoi golin dhe ishte Samir Handanovic, i cili shpëtoi Interin me pritjen e tij. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit