Portieri slloven, Samir Handanovic ishte më meritori që Interi arriti të kualifikohet në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Interi arriti të fitojë ndeshjen e fundit të Serie A në shtëpi ndaj Empolit me rezultat të ngushtë 2-1.

Kjo fitore në fije të perit ia siguroi zikaltërve kualifikimin për në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, ndërsa Milani mbeti në Ligën e Evropës.

Futbollistët e Interit duke falënderuar Handanovicin (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Nerazzurrët kanë vuajtur shumë për të marr tri pikët e kësaj ndeshjes pasi Empoli barazoi rezultatin dhe kur ishte në disavantazh pati disa raste të mira shënimi.

Skriniar duke përqafuar Handanovicin (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, heroi i Interit ishte portieri slloven Handanovic, i cili kreu shumë pritje në këtë ndeshje, ku disa ishin vendimtare.

Njëra nga pritjet e sllovenit (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Tri pritjet më të mira të Handanovicit, të cilët edhe janë ndër më meritoret që Interi siguroi Ligën e Kampionëve janë ato të minutës së 31-të, 70-të dhe një e minutave shtesë (90+2).

Më poshtë keni videon e pritjeve të Handanovicit dhe vlerësojeni vet se ishte apo jo më meritori. /Telegrafi/