Finalja për titullin e kampionit, Feronikeli dhe Prishtina luajnë 90 minutat vendimtar në Drenas

Edhe këtë edicion titulli i kampionit në Ipko Superligën e Kosovës do të vendoset në javën e fundit.

Prishtina është përsëri në garë, ndërsa kundërshtari i këtij edicioni është Feronikeli nga Drenasi.

Feronikeli është lider momental në renditjen tabelare me 77 pikë pas 32 ndeshjeve dhe përveç fitores i konvenon edhe barazimi për titullin e tretë në histori.

Në anën tjetër Prishtina futet në ndeshje me të gjitha forcat për ta fituar atë dhe për ta rikthyer titullin në kryeqytet pas gjashtë viteve mungesë.

Dy skuadrat këtë edicion janë përballur dy herë, ku më e suksesshme ka dalë Prishtina e Mirel Joses.

Në sfidën e 7 nëntorit të vitit të kaluar të zhvilluar pikërisht në Drenas, Prishtina kishte triumfuar me rezultat minimal 0-1 falë golit të Mario Morinës.

Ndërkohë sfida në kryeqytet e zhvilluar më 6 mars kishte përfunduar baras 1-1 me Bekteshin që shënoi për vendasit dhe Mendurim Hotin që barazoi për mysafirët.

Supersfida mes Feronikelit dhe Prishtinës do të fillojë nga ora 16:00 në stadiumin e qytetit në Drenas. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën