Fitorja ndaj Beneventos e pozicionon Romën në vendin e katër, mbi Lazion

Cengiz Under duke festuar golin e tretë në takim ndaj Beneventos (Getty Images)

Roma ka fituar ndaj Beneventos me rezultat 5-2 në Serie A.

Ishte një fitore e merituar për vendasit, të cilët më në fund duket se kanë rigjetur formën e tyre të mirë.

Goli i parë në takim u shënua nga mysafirët të cilët shënuan me anë të Guilhermes (7′), ndërsa rezultati u barazua nga Federico Fazio në minutën e 26-të.

Edin Dzeko duke festuar golin me bashkëlojtarët (Getty Images)

Ishte Edin Dzeko që i dha epërsinë Romës për herë të parë në takim në minutën e 59-të, ndërsa ishte Cengiz Under me dy golësh (62′, 75′) që i dha qetësi vendasve.

Në minutën e 76-të për rezultatin 4-2 shënoi Enrico Brignola, kurse Gregoire Defrel në minutat shtesë të takimit shënoi nga pika e bardhë.

Cengiz Under dhe Alessandro Florenzi duke iu gëzuar golit të tretë të Romës (Getty Images)

Pas kësaj fitore Roma ngjitet në pozitën e katër me 47-të, një më shumë se Lazio në vendin e pestë. Benevento vazhdon e fundit me shtatë pikë.

Ndeshja e ardhshme e klubit nga kryeqyteti italian është ndaj Udineses, kurse Benevento pret Crotonen. /Telegrafi/

Francezët po tallen për një gabim të rëndë që kanë bërë gjatë hapjes së Lojërave Olimpike