Liverpooli mposht me lehtësi Mariborin në Anfield (Video)

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 01: Mohamed Salah of Liverpool celebrates scoring his sides first goal during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and NK Maribor at Anfield on November 1, 2017 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Liverpooli ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Mariborit në Anfield.

Kjo ishte një fitore e lehtë për vendasit të cilët dominuan dukshëm nga fillimi deri në fund.

Pjesa e parë ishte pa gola edhe pse me shumë raste nga Reds.

Mohamed Salah duke festuar për golin e parë në takim. Foto: Getty Images

Në minutën e 49-të Mohamed Salah shënoi golin e parë në takim pas asistimit nga Trent Alexander-Arnold.

Pas tre minutash James Milner humbi mundësinë për të shënuar gol, kjo pasi dështoi nga pika e bardhë.

Momenti i penalltisë nga James Milner. Getty Images

Anglezi përmirësoi gabimin në minutën e 64, ai arriti të asiston te Emre Can për 2-0. Në minutat shtesë shënoi edhe Daniel Sturridge.

Pas kësaj fitore Liverpooli vazhdon në pozitën e parë me tetë pikë, ndjekur nga Sevilla me shtatë dhe Spartak Moska me pesë. Maribori renditet e fundit me një pikë.

Ndeshja e ardhshme e Reds në Grupin E është ndaj klubit spanjoll. /Telegrafi/

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër

Luan për klubin e Ligës Premier, por befason të gjithë duke shkuar në stërvitje me fanellën e Interit

Pioli parakalon Conten në garën për t’u bërë trajner i klubit të njohur

Barcelona heq dorë nga sensacioni 16-vjeçar, Real Madridi përparon në bisedimet për transferimin e tij

“Garda” e vjetër e Man Cityt vendos rregull të ri rigoroz për parkimin e veturave në kampin stërvitor