Barcelona 3-1 Olympiakos: Notat e lojtarëve, Messi ylli (Foto)

Getty Images

Barcelona fitoi ndaj Olympiakosit me rezultat 3-1 në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

I pari që shënoi në këtë takim ishte Dimitrios Nikolaou në minutën e 18-të, por fatkeqësisht në portën e tij dhe kështu i dha epërsinë Barçës. Vlen të theksohet Nikolaous shënoi golin e nderit në fund të takimit, duke ndrequr kështu sa do pak gabimin e bërë.

Në vazhdim shënuan edhe Lionel Messi (61’) dhe Lucas Dinge (64’).

Më i miri në këtë takim ishte Messi, i cili përveç golit asistoi edhe një herë në këtë takim dhe tregoi një paraqitje të shkëlqyer.

Përveç golashënuesve paraqitje të mirë të vendasit bën edhe Sergio Busquets dhe Paulingo.

Më i dobëti në këtë takim ishte Gerard Pique, i cili u përjashtua në fund të pjesës së parë. Ndërsa ma poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Olympiakosit:

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley