LAJMI I FUNDIT:
Lionel Messi

Lionel Messi

5891 Artikuj

Info

Lionel Messi është futbollist argjentinas i lindur më 24 qershor 1987.

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Argjentina fiton me spektakël miqësoren ndaj Guatemalës, shkëlqejnë Messi dhe Lautaro

Argjentina fiton me spektakël miqësoren ndaj Guatemalës, shkëlqejnë Messi dhe Lautaro

Përfaqësueset
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Ndërkombëtare
Messi tregon sportistin e vetëm të cilin dëshiron të takojë dhe të bëjë një foto me të

Messi tregon sportistin e vetëm të cilin dëshiron të takojë dhe të bëjë një foto me të

Ndërkombëtare
Messi zgjedh dy golat e tij me të preferuar të të gjitha kohërave, secili ka peshën dhe rëndësinë e vetë

Messi zgjedh dy golat e tij me të preferuar të të gjitha kohërave, secili ka peshën dhe rëndësinë e vetë

Ndërkombëtare
Mbappe tha se Kampionatet Evropiane janë më të vështira se Kupa e Botës – përgjigjet Messi

Mbappe tha se Kampionatet Evropiane janë më të vështira se Kupa e Botës – përgjigjet Messi

Përfaqësueset
Leo Messi refuzon të rishikojë finalen e Kupës së Botës për një arsye

Leo Messi refuzon të rishikojë finalen e Kupës së Botës për një arsye

Përfaqësueset
Lionel Messi tregon klubin se ku planifikon ta mbyllë karrierën

Lionel Messi tregon klubin se ku planifikon ta mbyllë karrierën

Ligat tjera
Brenda rezidencës së Messit prej 10 milionë eurosh, të cilën thotë se nuk do ta lë kurrë pas kalimit në Inter Miami

Brenda rezidencës së Messit prej 10 milionë eurosh, të cilën thotë se nuk do ta lë kurrë pas kalimit në Inter Miami

Yjet
“Real Madridi është ekipi më i mirë në botë”, Messi zemëron tifozët e Barcelonës me deklaratën e fundit

“Real Madridi është ekipi më i mirë në botë”, Messi zemëron tifozët e Barcelonës me deklaratën e fundit

Ndërkombëtare
Zbulohet futbollisti ideal i Kylian Mbappe pasi u konfirmua transferimi i tij tek Real Madridi

Zbulohet futbollisti ideal i Kylian Mbappe pasi u konfirmua transferimi i tij tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Messi shënon gol spektakolar, por falë një autogoli qesharak nga Luis Suarez nuk arrihet fitorja

Messi shënon gol spektakolar, por falë një autogoli qesharak nga Luis Suarez nuk arrihet fitorja

Ndërkombëtare
Vinicius shkruan historinë pas golit në finale ndaj Dortmundit – barazon rekordin e jashtëzakonshëm të Messit

Vinicius shkruan historinë pas golit në finale ndaj Dortmundit – barazon rekordin e jashtëzakonshëm të Messit

Liga e Kampionëve
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Videoja e Messit bëhet virale teksa flet për herë të parë anglisht në promo-n e filmit “Bad Boys”

Videoja e Messit bëhet virale teksa flet për herë të parë anglisht në promo-n e filmit “Bad Boys”

Yjet
Jeremy Doku tregon kundërshtarin e tij më të vështirë, zbulon edhe emrat e yjeve që e frymëzojnë

Jeremy Doku tregon kundërshtarin e tij më të vështirë, zbulon edhe emrat e yjeve që e frymëzojnë

Premier League
Peceta e nënshkruar për kalimin e Leo Messit te Barcelona si 13 vjeçar u shit për 888 mijë euro

Peceta e nënshkruar për kalimin e Leo Messit te Barcelona si 13 vjeçar u shit për 888 mijë euro

La Liga
Ramos, Reus, De Bruyne: Yjet që mund t’i bashkohen Messit në MLS sezonin e ardhshëm

Ramos, Reus, De Bruyne: Yjet që mund t’i bashkohen Messit në MLS sezonin e ardhshëm

Ndërkombëtare
Çfarë ka ndodhur me ‘Këmbën e Artë’ të Messit e cila kishte vlerë marramendëse?

Çfarë ka ndodhur me ‘Këmbën e Artë’ të Messit e cila kishte vlerë marramendëse?

Ndërkombëtare
Dhjetë sportistët më të paguar në botë 2024 – veteranët ende mbajnë fronin

Dhjetë sportistët më të paguar në botë 2024 – veteranët ende mbajnë fronin

Sport
France Football po ndryshon një rregull për Topin e Artë – lajm fantastik për Lewandowskin

France Football po ndryshon një rregull për Topin e Artë – lajm fantastik për Lewandowskin

Ndërkombëtare