Tjetër fitore me Baselin, Xhaka lëshon një mesazh të fortë (Foto)

Taulant Xhaka ka vazhduar të jetë titullar i padiskutueshëm tek skuadra kampione e Zvicrës, Basel.

Mesfushori shqiptar ishte i plotë në fitoren e Baselit në udhëtim tek St Gallen me rezultat të thellë 0-3.

Por pas ndeshjes, ka qenë mesfushori prishtinas që ka dhënë një mesazh të fortë në faqen e tij zyrtare në Facebook.

Ai ka rikujtuar indirekt De Biasit se luan gjithnjë 90 minuta me skuadrën e tij por duke ia përmendur edhe Ligën e Kampionëve.

“Një fitore që për mua do të thotë shumë. Dhashë si gjithmonë gjithça në fushë për ekipin tim. Titulli kampion tashmë shumë më afër”.

“Luaj që nga fillimi i sezonit 90 minuta, kam luajtur çdo ndeshje në Ligën e Kampionëve dhe për këtë besim që më është dhënë falënderoj shumë trajnerin, tifozët e mrekullueshëm dhe ekipin tim FC Basel”, shkroi Xhaka.

Pas fitores në udhëtim tek St Gallen, Basel ndodhet bindshëm në vendin e parë me 69 pikë, 20 më shumë se përcjellësi Young Boys Bern. /Telegrafi/

Përplasja e tifozëve pas ndeshjes Shqipëri - Gjeorgji

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Brazili rrezikon paraqitjen në Botëror, mposhtet nga Paraguai - humbje pëson edhe Argjentina

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Nuk ka qetësi te Belgjika, radha e De Bruynes të kapet me trajnerin Tedesco

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton