LAJMI I FUNDIT:

Basel

377 Artikuj

Shtatë futbollistë shqiptarë në fushë dhe dy nga ta shënojnë, derbi i madh zviceran përfundon baras me yjet nga Kosova protagonistë

Shtatë futbollistë shqiptarë në fushë dhe dy nga ta shënojnë, derbi i madh zviceran përfundon baras me yjet nga Kosova protagonistë

Ndërkombëtare
Zyrtare: Dion Kacuri, lojtar i ri i Baselit

Zyrtare: Dion Kacuri, lojtar i ri i Baselit

Ligat tjera
Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Ligat tjera
Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Romak Zeqiri
Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Ligat tjera
Aventura në Turqi zgjati vetëm pesë muaj, Ajeti pritet të zyrtarizohet te skuadra e re

Aventura në Turqi zgjati vetëm pesë muaj, Ajeti pritet të zyrtarizohet te skuadra e re

Ndërkombëtare
Zyrtare: Qëndresa Krasniqi transferohet te Baseli

Zyrtare: Qëndresa Krasniqi transferohet te Baseli

Ligat tjera
I këputi ligamentet e gjurit në të dyja këmbët, rikthimi i pabesueshëm i Albin Krasniqit në Superligën e Zvicrës: Nuk ka lëndim që ma ndalon ëndrrën time

I këputi ligamentet e gjurit në të dyja këmbët, rikthimi i pabesueshëm i Albin Krasniqit në Superligën e Zvicrës: Nuk ka lëndim që ma ndalon ëndrrën time

Romak Zeqiri
Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Ligat tjera
Taulant Xhaka ka realizuar njërin ndër golat më të bukur në karrierë – tipik në stilin e Leo Messit

Taulant Xhaka ka realizuar njërin ndër golat më të bukur në karrierë – tipik në stilin e Leo Messit

Ligat tjera
Ajdini e Qarri shkëlqejnë në fitoren e thellë të Lausanne si mysafir i Baselit

Ajdini e Qarri shkëlqejnë në fitoren e thellë të Lausanne si mysafir i Baselit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
U largua në vitin 2021, FSHF po bën përpjekje ta rikthejë Taulant Xhakën te Shqipëria

U largua në vitin 2021, FSHF po bën përpjekje ta rikthejë Taulant Xhakën te Shqipëria

Kombëtarja e Shqipërisë