LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Baseli ka njoftuar transferimin e Benjamin Kolollit.

Skuadra zvicerane transferoi lojtarin kosovar me parametra zero.

Mbrojtësi nuk dëshiroi të vazhdonte më në Japoni me Shimizu S-Pulse, andaj edhe vendosi të rikthehej në Evropë.

Aventura japoneze përfundon, Kololli synon rikthimin në Evropë
Lexo po ashtu Aventura japoneze përfundon, Kololli synon rikthimin në Evropë

“Nga Japonia në Basel: Benjamin Kololli kalon nga Shimizu S-Pulse te Rheinknie me një transfertë të lirë”, thuhet fillimisht në njoftimin e tyre.

“Ai nënshkruan një kontratë me FCB deri në verën e vitit 2025 me opsion për një sezon tjetër”.

“FCB ju mirëpret në Bazel dhe ju uron një ardhje të sigurt, Benjamin”, thuhet më tej në komunikatën e klubit zviceran. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori