LAJMI I FUNDIT:

Basel

364 Artikuj

Betim Fazliji mund të rikthehet në Zvicër, dy skuadra pas tij

Betim Fazliji mund të rikthehet në Zvicër, dy skuadra pas tij

Bundesliga
E ardhmja e Andi Zeqirit ende e paqartë, Baseli nuk ka vendosur nëse do ta blej përfundimisht nga Brightoni

E ardhmja e Andi Zeqirit ende e paqartë, Baseli nuk ka vendosur nëse do ta blej përfundimisht nga Brightoni

Ndërkombëtare
Taulant Xhaka merr dënim të rëndë nga Federata pasi goditi kundërshtarin me kokë

Taulant Xhaka merr dënim të rëndë nga Federata pasi goditi kundërshtarin me kokë

Ndërkombëtare
E goditi kundërshtarin dhe u përjashtua me të kuq, Xhaka kërkon falje për gjestin e bërë

E goditi kundërshtarin dhe u përjashtua me të kuq, Xhaka kërkon falje për gjestin e bërë

Ndërkombëtare
Italia bindshëm në vendin e parë, nga tre gara evropiane dërgojnë pesë skuadra gjysmëfinaliste

Italia bindshëm në vendin e parë, nga tre gara evropiane dërgojnë pesë skuadra gjysmëfinaliste

Ndërkombëtare
Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Liga e Evropës
Leeds United duhet t’ia paguajë 28 milionë euro ish lojtarit të tyre që luajti 48 minuta

Leeds United duhet t’ia paguajë 28 milionë euro ish lojtarit të tyre që luajti 48 minuta

Premier League
Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Ligat tjera
Djali i Ancelottit pritet ta nisë karrierën si trajner në Zvicër

Djali i Ancelottit pritet ta nisë karrierën si trajner në Zvicër

Ndërkombëtare
Andi Zeqiri largohet me barelë nga fusha, pritet të mungojë në ndeshjet e marsit

Andi Zeqiri largohet me barelë nga fusha, pritet të mungojë në ndeshjet e marsit

Përfaqësueset
Shorti për çerekfinalen e Ligës së Konferencës, Fiorentina dhe West Ham me fat

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Konferencës, Fiorentina dhe West Ham me fat

Ndërkombëtare
Vazhdon shkëlqimi i Andi Zeqirit, tjetër gol me fanellën e Baselit

Vazhdon shkëlqimi i Andi Zeqirit, tjetër gol me fanellën e Baselit

Ndërkombëtare
Mësohen çiftet e fazës 1/8 në Ligën e Konferencës

Mësohen çiftet e fazës 1/8 në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Andi Zeqiri me gol ia siguron kualifikimin Baselit, statistikat e tij kundër Trabzonspor

Andi Zeqiri me gol ia siguron kualifikimin Baselit, statistikat e tij kundër Trabzonspor

Ligat tjera
Zyrtare: Mbyllen mosmarrëveshjet, Xhaka vazhdon kontratën me Baselin

Zyrtare: Mbyllen mosmarrëveshjet, Xhaka vazhdon kontratën me Baselin

Ligat tjera
Taulant Xhaka ndihet i tradhtuar nga Baseli

Taulant Xhaka ndihet i tradhtuar nga Baseli

Ligat tjera
Ndeshja evropiane në Turqi është e mbushur me emocione – koreografi e bukur ku falënderojnë vendet që i ndihmuan pas tërmetit

Ndeshja evropiane në Turqi është e mbushur me emocione – koreografi e bukur ku falënderojnë vendet që i ndihmuan pas tërmetit

Ligat tjera
Andi Zeqiri kthehet te goli në fitoren e Baselit, statistikat e tij në ndeshje ndaj Sion

Andi Zeqiri kthehet te goli në fitoren e Baselit, statistikat e tij në ndeshje ndaj Sion

Ligat tjera
Taulant Xhaka konfrontohet me kapitenin e Baselit pas humbjes, Graniti shpërthen ndaj të gjithëve në Instagram

Taulant Xhaka konfrontohet me kapitenin e Baselit pas humbjes, Graniti shpërthen ndaj të gjithëve në Instagram

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Konferencës, përballje shumë interesante

Hidhet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Konferencës, përballje shumë interesante

Ndërkombëtare
Andi Zeqiri beson që forma e mirë që po kalon te Baseli do t’ia sigurojë një vend te Zvicra për Kupën e Botës

Andi Zeqiri beson që forma e mirë që po kalon te Baseli do t’ia sigurojë një vend te Zvicra për Kupën e Botës

Përfaqësueset
Andi Zeqiri e shpëton Baselin nga humbja

Andi Zeqiri e shpëton Baselin nga humbja

Ligat tjera
Andi Zeqiri ia dhuron fitoren Baselit me golin e tij

Andi Zeqiri ia dhuron fitoren Baselit me golin e tij

Ligat tjera
Në derbin mes Zurichut dhe Baselit – shqiptarët realizojnë katër gola dhe dy asistimet

Në derbin mes Zurichut dhe Baselit – shqiptarët realizojnë katër gola dhe dy asistimet

Ligat tjera