LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Albian Ajeti rikthehet në FC Basel dhe këtë gjë e ka konfirmuar edhe klubi.

Ka qenë klubi që ka bërë një postim fillimisht duke krijuar kureshtje, pastaj pas disa minutash e ka zyrtarizuar sulmuesin.

Ajeti vjen nga radhët e të rinjve të Baselit, ndërsa në këtë klub luajti nga 2013 deri në 2016 dhe nga 2017 deri në 2019.

Ai kishte në total 96 ndeshje para se të shitej te West Ham për mbi 11 milionë euro në verën e 2019.

Që atëherë, Ajeti ka bërë shumë lëvizje, duke luajtur edhe te Celtic Glasgoë, Sturm Graz dhe Gaziantespor.

Me Baselin ai do të ketë kontratë deri në vitin 2025 me opsion vazhdimi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori