LAJMI I FUNDIT:

Ajdini e Qarri shkëlqejnë në fitoren e thellë të Lausanne si mysafir i Baselit

Ajdini e Qarri shkëlqejnë në fitoren e thellë të Lausanne si mysafir i Baselit

Lausanne Ouchy ka fituar me rezultat bindës 3-0 në udhëtim te Baseli në kuadër të javës së nëntë në Superligën e Zvicrës.

Golin e parë për mysafirët e shënoi Alban Ajdini, kur realizoi në minutën e 21-të.

Me këtë gol edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën u shënuan edhe dy të tjera.

Ishte Elies Mahmoud, ai që dyfishoi epërsinë për Lausannen në minutën e 68-të me një asistim të Mërgim Qarrit.

Qarri më pas ndryshoi rol, nga asistues në golashënues, për të shënuar për 3-0 në minutën e 90+4-të.

Lausanne është në vendin e nëntë me tetë pikë, ndërsa Baseli në të dhjetin me pesë sosh. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori