LAJMI I FUNDIT:

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ndeshja mes Baselit dhe Luzernit në elitën e futbollit të Zvicrës është mbyllur në barazim 1-1.

Të dyja klubet në radhët e tyre kanë shumë lojtarë shqiptarë, që ishin vendimtarë në këtë përballje.

Taulant Xhaka asistoi për Djordje Jovanovic që shënoi në minutën e 61-të për epërsinë e Baselit.

Në anën tjetër rezultati u barazua në 1-1 nga Ardon Jashari që gjeti rrjetën në minutën e 81-të pas asistimit të Kemal Ademit.

Përveç tre të përmendurve më lartë, në fushë ishin edhe Denis Simani dhe Ismajl Beka te Luzern.

Baseli pas shtatë ndeshjeve ka pesë pikë dhe zë vendin e nëntë, ndërsa Luzerni është i dyti me 15 pikë në tetë ndeshje. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=P22Q_gVujpw&ab_channel=FutebolPaix%C3%A3oSemDivis%C3%A3o

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori