Kukeli shënon në fitoren e madhe të Zurichut (Video)

BASEL, SWITZERLAND - AUGUST 09: Burim Kukeli of FC Zurich shoots the ball under pressure from Derlis Gonzalez of FC Basel during the Raiffeisen Super League match between FC Basel and FC Zurich at St. Jakob-Park on August 9, 2014 in Basel, Switzerland. (Photo by Philipp Schmidli/Bongarts/Getty Images)

Jemi mësuar ta shohim duke shkatërruar aksione, por ai ka arritur të shënoi edhe gol.

Fjala është për mesfushorin e Kombëtares së Shqipërisë, Burim Kukelin i cili ka qenë protagonist në fitoren e skuadrës së tij Zurich 4-0 ndaj St Gallenit.

Mesfushori gjakovar ka shënuar golin e dytë në këtë takim në minutën e 35-të të ndeshjes, pas një aksioni të bukur nga vendasit.

Kukeli në këtë takim ishte i plotë duke qëndruar në fushë gjatë 90 minutave, ndërsa për St Gallenin u paraqit edhe sulmuesi kosovar Albert Bunjaku.

Pas kësaj fitore të madhe, Zurich i ka ikur skuadrës së fundit në renditje Vaduzit në shtatë pikë diferencë. /Telegrafi/

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi