Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 793 teste, ndërsa janë regjistruar 72 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-45, Kumanovë-4, Tetovë-4, Gostivar-4, Shtip-4, Kavadar-3, Strugë-4, Kërçovë-1, Sveti Nikollë-1, Negotinë-1, Dibër-1.

13 persona vdiqën, katër pacientë nga Shkupi (74, 69, 93 dhe 87), tre nga Prilepi (69, 76 dhe 57), një pacient nga Velesi (51), një nga Negotina (80), një nga Dibra (71) ), një nga Radovish (66), një nga Makedonski Brod (66) dhe një pacient nga Kratova (76).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 89.463./Telegrafi/