Shkëndija pëson në udhëtim, mbetet me shpresë për kualifikim

Skuadra shqiptare nga Maqedonia, Shkëndija e Tetovës ka pësuar humbje në ndeshjen e parë.

Kuqezinjtë u mposhtën në udhëtim tek skuadra Trakai me rezultat të ngushtë 2-1.

Vetëm pas një minute lojë, ishte sulmuesi Maksimov që kaloi vendasit në epërsi 1-0.

Shqiptarët u kundërpërgjigjën mirë vendasve, pasi në fundin e pjesës së parë barazuan nëpërmjet brazilianit Junior në 1-1.

Edhe pjesën e dytë vendasit e nisën më mirë pasi shënuan golin e epërsisë.

Ishte përsëri Maksimov që shfrytëzoi një pasim nga Dorley dhe shënoi për 2-1.

Shkëndijës iu vështirësuan punët pasi fillimisht Sergio Junior në minutën e 57 dhe pastaj Adrian Cuculi në minutën e 62-të u ndëshkuan me karton të kuq.

Por deri në fund të ndeshjes, kuqezinjtë u mbrojtën mirë dhe ndeshja përfundoi me fitore minimale të Trakai 2-1.

Shkëndija ka gjasa të mira për të kaluar tutje nëse arrin fitore minimale në shtëpi. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi