0Shares

Policia britanike tha se numri i të vdekurve apo zhdukurve nga djegia e një ndërtese në Londër, javën e kaluar, ka arritur në 79.

Komandanti i policisë, Stuart Cundy, tha se numri i viktimave mund të rritet prapë dhe se operacioni i shpëtimit në ndërtesë po vazhdon.

Kulla Grenfell, 24-katëshe, është përfshirë nga flakët më 14 qershor.

Shkaku i zjarrit, i cili është vënë nën kontroll vetëm pas se 24 orësh, mbetet i paqartë.

“Është vështirë të përshkruhet shkatërrimi që ka shkaktuar zjarri”, tha Cundy. Kryeministrja britanike, Theresa May, ka premtuar hetime të plota të rastit.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)