0Shares

Po zhvillohet takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Çereku i parë i takoi vendasve teksa e mbyllën me gjashtë pikë epërsi, gjegjësisht me rezultat 19-13.

Prishtinasit ka përmbyllur pjesën e parë në dobi të veten me rezultat 36-32, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë se ndeshja e katërt do të zhvillohet në Prizren, dhe ekipi që siguron tre fitore shpallet kampion.

Aktualisht te dyja skuadrat kanë fituar nga një takimi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)