LAJMI I FUNDIT:

Super Liga

Përfundon turneu i YDF-së në Turqi

Përfundon turneu i YDF-së në Turqi

Super Liga
Trepça rinovon me Drilon Hajrizin, i jep edhe shiritin e kapitenit

Trepça rinovon me Drilon Hajrizin, i jep edhe shiritin e kapitenit

Blinera Mehmeti
KB Bora nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës, Ardit Pepaj

KB Bora nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës, Ardit Pepaj

Super Liga
Mikaele Tmusiç vazhdon kontratën me KB Trepçën edhe për 4 vjet tjera

Mikaele Tmusiç vazhdon kontratën me KB Trepçën edhe për 4 vjet tjera

Blinera Mehmeti
Kërkohet që palestra “Minatori” t’i ketë mbi 7 mijë ulëse

Kërkohet që palestra “Minatori” t’i ketë mbi 7 mijë ulëse

Super Liga
FBK prezanton përzgjedhësin e Kombëtares së Kosovës për femra

FBK prezanton përzgjedhësin e Kombëtares së Kosovës për femra

Super Liga
Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Super Liga
Darnell Edge, MVP i finales në basketboll

Darnell Edge, MVP i finales në basketboll

Super Liga
Trepça kampione e Kosovës, mposht Yllin me dramë në finalen e pestë

Trepça kampione e Kosovës, mposht Yllin me dramë në finalen e pestë

Super Liga
Gjithçka çfarë ndodhi në dramë e madhe në “Minatori”, Trepça shpallet kampione e Kosovës

Gjithçka çfarë ndodhi në dramë e madhe në “Minatori”, Trepça shpallet kampione e Kosovës

Super Liga
Trepça apo Ylli, kush do të fitoj titullin – Kampionët e Kosovës ndër vite

Trepça apo Ylli, kush do të fitoj titullin – Kampionët e Kosovës ndër vite

Super Liga
Nga orët e para të mëngjesit duke pritur për një biletë – Mitrovicasit të bindur se do ta fitojnë titullin në Minatori

Nga orët e para të mëngjesit duke pritur për një biletë – Mitrovicasit të bindur se do ta fitojnë titullin në Minatori

Super Liga
Sonte finalja vendimtare, Trepça dhe Ylli kërkojnë fitore për trofeun

Sonte finalja vendimtare, Trepça dhe Ylli kërkojnë fitore për trofeun

Super Liga
Kapiteni i Yllit, Morina: Shkojmë për fitore në Mitrovicë

Kapiteni i Yllit, Morina: Shkojmë për fitore në Mitrovicë

Super Liga
Trepça rikthen epërsinë, një fitore larg titullit

Trepça rikthen epërsinë, një fitore larg titullit

Super Liga
Dita e ndeshjes: Ylli pret Trepçën në ndeshjen e dytë finale

Dita e ndeshjes: Ylli pret Trepçën në ndeshjen e dytë finale

Super Liga
Ndeshja e dytë finale zhvillohet të dielën në Suharekë: Ylli për ta barazuar rezultatin, Trepça për ta dyfishuar epërsinë

Ndeshja e dytë finale zhvillohet të dielën në Suharekë: Ylli për ta barazuar rezultatin, Trepça për ta dyfishuar epërsinë

Super Liga
Trepça triumfon në finalen e parë me rikthim ndaj Yllit

Trepça triumfon në finalen e parë me rikthim ndaj Yllit

Super Liga
Nënshkruhet Memorandumi i Bashkëpunimit dhe lansohet kampanja “Basket për shnet”

Nënshkruhet Memorandumi i Bashkëpunimit dhe lansohet kampanja “Basket për shnet”

Super Liga
Orari i finaleve mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllit në basketboll

Orari i finaleve mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllit në basketboll

Super Liga
Ylli fiton dramën me Pejën dhe kalon në finalen e madhe

Ylli fiton dramën me Pejën dhe kalon në finalen e madhe

Super Liga
Ylli për tu rikthyer në finale, Peja kërkon ndeshjen e pestë – Spektakël i basketbollit pritet në Therandë

Ylli për tu rikthyer në finale, Peja kërkon ndeshjen e pestë – Spektakël i basketbollit pritet në Therandë

Super Liga
Ylli për finale, Peja për barazim të rezultatit – të mërkurën zhvillohet gjysmëfinalja e katërt

Ylli për finale, Peja për barazim të rezultatit – të mërkurën zhvillohet gjysmëfinalja e katërt

Super Liga
Pesë ndeshje, 15 pikë në lojë – Kush shpallet kampion në fund?

Pesë ndeshje, 15 pikë në lojë – Kush shpallet kampion në fund?

Super Liga