0Shares

OBRM-PDUKM-ja konsideron se partia në pushtet, LSDM-ja, vazhdon të punojë në dëm të qytetarëve të vendit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tyre, hapi i fundit joreformues i pushtetit është shfuqizimi i studimeve të disperzuara të një pjese të institucioneve të larta arsimore, pa u dëgjuar zëri i mijra studentëve.

OBRM-ja vlerëson se reformat e tilla nuk janë në të mirë të askujt, duke i bërë thirrje LSDM-së që t’i realizojë premtimet e dhëna./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)