LAJMI I FUNDIT:
LSDM

LSDM

4441 Artikuj

Info

LSDM është parti që në Maqedoni udhëheq pushtetin. Nga data 1 qershor 2017, së bashku me BDI-në dhe Aleancën për Shqiptarët, LSDM e formoi qeverinë reformuese. Partia dhe qeverisja e LSDM-së udhëhiqet nga Zoran Zaev. Më parë LSDM njihej edhe si partia që publikoi përgjimet e bëra nga pushteti i atëhershëm, që njihen si ”bombat e LSDM-së”. LSDM në grupin parlamentar ka edhe dy deputetë shqiptarë, dhe ka ndarë një resor në ministri për kuadër shqiptar. Si kurrë më parë, kjo parti fitoi një numër rekord votash në taborin e shqiptarëve.

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

Maqedonia e Veriut
“OBRM-PDUKM dëshiron të përfitojë nga një tragjedi dhe sakrifica njerëzore”, thotë LSDM

“OBRM-PDUKM dëshiron të përfitojë nga një tragjedi dhe sakrifica njerëzore”, thotë LSDM

Maqedonia e Veriut
LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

Politikë
Paketa e re e masave: Pensionistët në Maqedoni me pensione më të ulëta do të marrin 15 mijë denarë për 5 muaj

Paketa e re e masave: Pensionistët në Maqedoni me pensione më të ulëta do të marrin 15 mijë denarë për 5 muaj

Maqedonia e Veriut
IPP: Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro për reklama në facebook

IPP: Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro për reklama në facebook

Maqedonia e Veriut
LSDM: Kryetarët e OBRM-PDUKM marrin 1500 euro rrogë ndërsa u ka borxh qytetarëve të Gazi Babës

LSDM: Kryetarët e OBRM-PDUKM marrin 1500 euro rrogë ndërsa u ka borxh qytetarëve të Gazi Babës

Maqedonia e Veriut
Kostadinovska-Stojçevska: Politikat e LSDM-së promovojnë të drejtat e grave, ne mbetemi aktive në luftën kundër dhunës gjinore

Kostadinovska-Stojçevska: Politikat e LSDM-së promovojnë të drejtat e grave, ne mbetemi aktive në luftën kundër dhunës gjinore

Maqedonia e Veriut
LSDM: Me masën për tarifë të lirë, një familje kursen 1000 denarë në muaj

LSDM: Me masën për tarifë të lirë, një familje kursen 1000 denarë në muaj

Ekonomi
Të hënën do të mbahet takimi i liderëve të partive politike në Maqedoni

Të hënën do të mbahet takimi i liderëve të partive politike në Maqedoni

Politikë
LSDM: OBRM-PDUKM-ja iku nga Komisioni për Onkologjinë për shkak të keqpërdorimeve

LSDM: OBRM-PDUKM-ja iku nga Komisioni për Onkologjinë për shkak të keqpërdorimeve

Politikë
LSDM: OBRM-PDUKM ikën nga seanca e Komisionit Hetimor për Onkologji

LSDM: OBRM-PDUKM ikën nga seanca e Komisionit Hetimor për Onkologji

Maqedonia e Veriut
LSDM: A do të mbështetet koalicioni OBRM-PDUKM-“E Majta” në vlerat e Enver Hoxhës?

LSDM: A do të mbështetet koalicioni OBRM-PDUKM-“E Majta” në vlerat e Enver Hoxhës?

Politikë
LSDM: Mickoski është për koalicion me Apasievin, a do të negociojë për vlerat e Enver Hoxhës me të?

LSDM: Mickoski është për koalicion me Apasievin, a do të negociojë për vlerat e Enver Hoxhës me të?

Politikë
LSDM: Mickoski publikisht deklaroi se është për koalicion me partinë e Apasievit

LSDM: Mickoski publikisht deklaroi se është për koalicion me partinë e Apasievit

Politikë
LSDM: Koalicioni antievropian i OBRM-PDUKM-së dhe i Majtës është në pritje të humbjes në zgjedhje

LSDM: Koalicioni antievropian i OBRM-PDUKM-së dhe i Majtës është në pritje të humbjes në zgjedhje

Maqedonia e Veriut
LSDM: Maqedonia e Veriut është një aleat i vlerësuar i NATO-s dhe faktor stabiliteti në Ballkan

LSDM: Maqedonia e Veriut është një aleat i vlerësuar i NATO-s dhe faktor stabiliteti në Ballkan

Politikë
LSDM: Me PDUKM-në dhe të majtën pasojnë vetëm kaos dhe tensione

LSDM: Me PDUKM-në dhe të majtën pasojnë vetëm kaos dhe tensione

Maqedonia e Veriut
LSDM: I gjithë opinioni e pa kaosin që pason me të Majtën dhe PDUKM-në

LSDM: I gjithë opinioni e pa kaosin që pason me të Majtën dhe PDUKM-në

Maqedonia e Veriut
OBRM-PDUKM: Dramë e organizuar mes Apasiev-Levicës me BDI-në dhe SDS-në

OBRM-PDUKM: Dramë e organizuar mes Apasiev-Levicës me BDI-në dhe SDS-në

Maqedonia e Veriut
LSDM: Duhet të ketë përgjegjësi për incidentin e shkaktuar në Kuvend nga “E Majta”

LSDM: Duhet të ketë përgjegjësi për incidentin e shkaktuar në Kuvend nga “E Majta”

Maqedonia e Veriut
LSDM: Po ndërtojmë për të ardhmen, po fillon projekti më i madh energjetik i Çebrenit

LSDM: Po ndërtojmë për të ardhmen, po fillon projekti më i madh energjetik i Çebrenit

Maqedonia e Veriut
LSDM: Kryetarët e komunave nga OBRM-PDUKM-ja bëjnë lukse me paratë e qytetarëve

LSDM: Kryetarët e komunave nga OBRM-PDUKM-ja bëjnë lukse me paratë e qytetarëve

Kronikë e Zezë
LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM kapen duke gënjyer në Komisionin për Onkologji

LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM kapen duke gënjyer në Komisionin për Onkologji

Politikë
Kovaçevski: LSDM do të jetë fituese e zgjedhjeve, unë do të jem kryeministër

Kovaçevski: LSDM do të jetë fituese e zgjedhjeve, unë do të jem kryeministër

Politikë