0Shares

Një marins amerikan, ka pranuar se kishte urinuar mbi trupat e vdekur të talibanëve në Afganistan.

Rreshteri Edward Deptola tha se ai e dinte se përdhosja e kufomave dhe paraqitja në “fotografi si një trofe” ishin gabim, por ai nuk ofroi asnjë sqarim për sjelljen e tij gjatë seancës së gjyqit ushtarak në kampin Lejeune të Karolinës së Veriut.

Edhe pse kryetari i trupit gjykues në gjyqin e Deptola kishte rekomanduar një dënim më të ashpër, dënimi maksimal me të cilin ai do të përballet sipas kushteve të një marrëveshjeje paraprake është ulje në gradë ushtarake. /Rel/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)