0Shares

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, thotë se nuk ka arsye për t’u ndjerë të turpëruar pasi ata u eliminuan nga garat evropiane këtë sezon.

Pasi humbi gjasat për të kaluar në rundin eliminator të Ligës së Kampionëve, City kishte shpresa se do të mund të luante së paku në Europa League, por kampioni i Anglisë u mposht mbrëmë nga kampioni i Gjermanisë, Borussia Dortmund, për të mbetur në pozitën e katërt të grupit dhe për të qëndruar jashtë garave evropiane.

“Do të ishte e turpshme nëse, kur ju luani, nuk luani me 100 për qind nga vetja. Por kur juani 100 për qind, ju edhe mund të humbisni”.

“Ne deshëm të përpiqemi të arrijmë në Europa League pasi kjo do të kishte qenë një garë tjetër për të cilën do të mund të luftonim”, ka thënë Mancini. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)