0Shares

Ka mjaftuar një gol që Liverpooli ta mposhtë Southamptonin për t’iu kthyer fitores në Ligën Premier.

Pas një gjuajtje të lirë të Suarez, Glen Johnson e mori topin dhe harkoi në drejtim të Daniel Agger, i cili e shënoi golin e merituar (43’).

Në gjysmën e dytë, nuk pati gola, ashtu që Redsat më në fund i gëzuan tifozët në Anfield.

Nga ana tjetër, Arsenali ka pësuar dy herë në fund të takimit të zhvilluar në Emirates kundër Swansea Cityt.

Ëndrra e keqe e Topçinjve ishte Michu, i cili me dy golat e tij (88’ dhe 90’+3), ia siguroi tri pikë skuadrës mysafire.

Pas xhiros së 15-të, Arsenali pozicionohet në vendin e dhjetë në tabelë, ndërsa Liverpooli gjendet një pozitë më poshtë me dy pikë më pak. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)