0Shares

Antonio Conte ka folur fjalët më të mira për trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger.

Arsenali ka humbur në ndeshjen e parë të 1/16-të së Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munichut me rezultat 5-1 dhe kjo humbje ka bërë që trajneri francez të kritikohet shumë për paraqitjen e skuadrës.

Wenger mohon pensionimin: Do të menaxhoj edhe sezonin tjetër Wenger mohon pensionimin: Do të menaxhoj edhe sezonin tjetër

Megjithatë, trajneri i ekipit rival, Conte i Chelseat, i ka dal në mbrojtje Wengerit duke e cilësuar atë si ndër më të mirët në botë, përcjell Telegrafi.

“Unë kam respekt të madh për Arsene Wenger, ai është një nga më të mirët në botë”, ka thënë fillimisht Conte.

“Mos harroni punën që ai ka bërë deri më tani”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)