0Shares

Klubi anglez, Chelsea, i ka bërë ofertë Bursasporit për blerjen e sulmuesit 15-vjeçar, Enes Unal.

Sipas Daily Mail, Blutë kanë ofruar afër dy milionë funte për djaloshin, i cili në 102 takime në ligat juniore ka shënuar 170 gola dhe pritet ta përfaqësojë Turqinë në Kampionatin Botëror U-20.

Përveç Chelseat, Unal ndiqet edhe nga Manchester Unitedi dhe Manchester City. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)