0Shares

Pasi shumë nga ne nuk hezitojmë ta pranojmë se jemi aktiv, shumë pak prej nesh hezitojmë të flasim më detajisht për kohëzgjatjen e marrëdhënies.

Falë një pyetësori ju mund të kalkuloni se a mund të ju zgjatë një marrëdhënie më shumë se mesatarja, transmeton Gazeta Shneta.

Kompani e lodrave të seksit ‘Lovehoney’ e ka shpërndarë pyetësorin në 4,400 konsumatorët e dyqanit dhe ka gjetur se gati te të gjithë marrëdhënia zgjat rreth 19 minuta, 10 minuta prej të cilave janë paralojë.

Vetëm gjysma e atyre që janë përgjigjur kanë thënë se janë të kënaqur me këtë minutazhë, mirëpo 19% e grave dhe 23% e burrave kanë shprehur dëshirën që kjo minutazhë të jetë më e gjatë.

Qereku i atyre që janë përgjigjur kanë thënë se do të donin që marrëdhënia seksuale të zgjaste për gjysmë orë më shumë më shumë, kurse dy të tretat e atyre kanë thënë se do e zgjasnin minutazhën e marrëdhënies për 15 minuta.

Pyetësori ka zbuluar se çiftet duhet të bëjnë një seks të shpejt 21 për qind të kohës.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)