0Shares

Menaxheri i Arsenalit, Arsenew enger, beson se afati kalimtar i janarit do të jetë shumë i qetë.

“Unë pres që afati kalimtar të jeteë i qetë, sepse para së gjithash, besoj se ka pak para në treg dhe nuk mund të ndodh ndonjë transfer i madh në Angli. Është më vështirë me klubet e huaja. Në përgjithësi, nuk mendoj se do të ndodhin shumë gjëra”.

“Situata ekonomike po ndikon shumë, sepse klubet duhet të shikojnë në bilancin financiar. Shumë lojtarë janë mbi moshën 30 vjecare. Natyrisht, të gjithë janë lojtarë t ëmirë. Ata e kanë dëshmuar. Kështu tregohet se tregu po ka vështirësi, sepse lojtarët shumë cilësorë kushtojnë dhe nuk shiten lehtë”, është shprehur francezi.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)