0Shares

(E plotësuar) - Ka përfunduar numërimi i votave për Këshillin Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Listës i prin ish shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli me 580 vota, i pasuar nga Hajredin Kuçi dhe Zenun Pajaziti. Në KD kanë hyrë edhe Fatmir Limaj i ranguar i 10-ti dhe Jakup Krasniqi i ragnuar si i 36-ti në listë.

Komisioni Zgjedhor, i zgjedhur në Kongresin e VI të Partisë Demokratike të Kosovës, ka përfunduar numërimin e votave të kandidatëve për Këshillin Drejtues.
Numri i fletëvotimeve ka qenë 686, prej tyre 29 të pavlefshme, ndërsa fletëvotimet e vlefshme janë 657, ka njoftuar PDK përmes një kumtese për media.

Më poshtë japim emra të kandidatëve të cilët janë votuar në Kongres dhe kanë fituar të drejtën të jenë anëtarë të Këshillit Drejtues tëPartisë Demokratike të Kosovës.

1 Kadri Veseli 581 vota
2 Hajredin Kuçi 497
3 Zenun Pajaziti 494
4 Fehmi Mujota 493
5 Azem Syla 488
6 Ramë Buja 483
7 Elmi Reçica 479
8 Bajrush Xhemaili 477
9 Arsim Bajrami 474
10 Fatmir Limaj 473
11 Latif Gashi 469
12 Ramë Vata 465
13 Safete Hadergjonaj 461
14 Adem Grabovci 446
15 Enver Hoxhaj 446
16 Agim Çeku 445
17 Fatmir Xhelili 434
18 Shemsi Veseli 432
19 Sami Lushtaku 431
20 Blerta Deliu – Kodra 425
21 Idriz Vehapi 424
22 Basri Musmurati 419
23 Vlora Çitaku 415
24 Flora Brovina 414
25 Xhavit Haliti 411
26 Nahit Hasani 406
27 Sala Shala – Berisha 402
28 Sokol Bashota 398
29 Lirak Çelaj 390
30 Bekim Haxhiu 387
31 Ramadan Avdiu 379
32 Blerand Stavileci 378
33 Berat Luzha 376
34 Shaip Muja 374
35 Shukri Buja 374
36 Jakup Krasniqi 373
37 Bajram Rexhepi 371
38 Memli Krasniqi 366
39 Andin Hoti 360
40 Rafet Rama 360
41 Ramiz Lladrovci 355
42 Ganimete Musliu 349
43 Naim Fetahu 349
44 Besim Beqaj 347
45 Rrustem Mustafa – Remi 346
46 Behar Selimi 339
47 Selvije Halimi 339
48 Fadil Demaku 337
49 Fadil Beka 336
50 Drita Kadriu 331
51 Blerim Rexha 326
52 Hajdin Abazi 321
53 Agim Aliu 316
54 Jehona Shyti 315
55 Naim Ismaili 315
56 Nehat Mustafa 312
57 Nexhat Demaku 312
58 Avni Kastrati 305
59 Genc Prelvukaj 305
60 Hajredin Hyseni 300
61 Gani Koci 299
62 Xhevahire Izmaku 297
63 Hajdar Beqa 293
64 Nerxhivane Dauti 291
65 Xhevat Bislimi 289
66 Drita Statovci 288
67 Bislim Zogaj 287
68 Isni Kilaj 287
69 Qemail Mustafa 285
70 Shasivar Haxhijaj 285
71 Emin Krasniqi 284
72 Fitim Selimi 284
73 Driton Lajqi 272
74 Blerta Maliqi 270
75 Ramadan Muja 270
76 Sylë Zhitija 270
77 Esat Rraci 269
78 Lumnie Rama 269
79 Dhurata Hoxha 268
80 Valbona Dibra 268
81 Fejzi Kiçina 265
82 Safet Hoxha 261
83 Artan Nimani 256
84 Izmi Zeka 256
85 Ragip Gjoshi 256
86 Lumnije Morina 251
87 Halit Krasniqi 250
88 Skender Sallauka 244
89 Agim Zogaj 243
90 Abelard Tahiri 242
91 Dije Elshani 240
92 Edi Sejdiu 239
93 Drenusha Leci 237
94 Nijazi Kryeziu 234
95 Xhelal Canziba 233
96 Rexhep Hoti 228
97 Faruk Geci 223
98 Kurtan Kajtazi 223
99 Isuf Gashi (Drenas) 222
100 Ismail Syla 219
101 Blerina Morina 218
102 Njazi Idrizi 218
103 Gani Buçinca 216
104 Gani Sylaj 216
105 Abdyl Ymeri 215
106 Bajram Mulaku 215
107 Dëfrim Rifa 215
108 Fatbardha Boletini 215
109 Hanife Kerrolli -Fazliu 213
110 Daut Xhemaili 211
111 Elheme Hetemi 209
112 Naser Canolli 208
113 Lirie Avdiu 205
114 Zahrije Isufi 203
115 Ali Jakupi 201
116 Begzad Sinani 200
117 Valbona Rama 199
118 Bedri Halimi 198
119 Nexhmedin Arifi 197
120 Xhabir Morina 197
121 Ajshe Matoshi 196
122 Ganimet Visoçi 195
123 Hasime Krasniqi 195
124 Burbuqe Rrahimi 194
125 Ilir Popaj 192
126 Laura Zherka 192
127 Ardiana Krasniqi 190
128 Lah Nitaj 190
129 Petrit Selimi 186
130 Qazim Qeska 186
131 Berat Buzhala 184
132 Dasara Peci 183
133 Skender Hoti 182
134 Bujar Cakolli 180
135 Rifat Blaku 180
136 Selvije Rexhepi 179
137 Sinan Aliaj 178
138 Makfire Sadiku 177
139 Salihe Mustafa 174
140 Naser Grajqevci 172
141 Ruzhdi Saramati 172
142 Fevzije Berisha 170
143 Muhamet Latifi 170
144 Teuta Mulliqi 170
145 Xhevdet Smakiqi 169
146 Fatmir Sopi 168
147 Bekim Jupa 167
148 Muhamet Kiqina 167
149 Shqipe Tafaj 167
150 Bajram Jashari 165
151 Idriz Blakaj 165
152 Kimete Jakupi 165
153 Skender Berisha 165
154 Minir Krasniqi 164

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)