LAJMI I FUNDIT:

Protestë

439 Artikuj

Shpërndahen të qetë qytetarët që ishin mbledhur tek Ura e Ibrit

Shpërndahen të qetë qytetarët që ishin mbledhur tek Ura e Ibrit

Kosovë
Tufë parash për Ahmetajn në hyrje të Kuvendit, aktivistët e Lëvizjes Bashkë përplasen me deputetin: Jeni të korruptuar!

Tufë parash për Ahmetajn në hyrje të Kuvendit, aktivistët e Lëvizjes Bashkë përplasen me deputetin: Jeni të korruptuar!

Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë diskuton rritjen e pagave për sektorin publik, aktivistët e Lëvizjes Bashkë kundër rritjes për deputet: “Mos u ngopshi”

Kuvendi i Shqipërisë diskuton rritjen e pagave për sektorin publik, aktivistët e Lëvizjes Bashkë kundër rritjes për deputet: “Mos u ngopshi”

Shqipëri
Banorët e Klinës përmes protestës kërkojnë sërish të mos devijohet rruga Kijevë – Zahaq

Banorët e Klinës përmes protestës kërkojnë sërish të mos devijohet rruga Kijevë – Zahaq

Kosovë
Momente përmes fotografive nga zhvillimet kryesore gjatë javës

Momente përmes fotografive nga zhvillimet kryesore gjatë javës

Elfije Boletini
Zhdukja e dy personave në Sarandë, familjarët protestojnë përpara drejtorisë së policisë

Zhdukja e dy personave në Sarandë, familjarët protestojnë përpara drejtorisë së policisë

Shqipëri
Protestë në Tiranë për Ditën e Punëtorëve, kërkojnë kushte më të mira pune dhe paga më të larta

Protestë në Tiranë për Ditën e Punëtorëve, kërkojnë kushte më të mira pune dhe paga më të larta

Shqipëri
Protestojnë punëtorët e KEK-ut, kërkojnë rritje të pagave

Protestojnë punëtorët e KEK-ut, kërkojnë rritje të pagave

Energjetika
LVV mbështet marshin për drejtësi “Liria ka Emër”, në përkrahje të ish krerëve të UÇK-së

LVV mbështet marshin për drejtësi “Liria ka Emër”, në përkrahje të ish krerëve të UÇK-së

Kosovë
Molliqaj para protestuesve Kurtin e quan Albin Zajednica: Marrëveshja e Ohrit një faqe e keqe

Molliqaj para protestuesve Kurtin e quan Albin Zajednica: Marrëveshja e Ohrit një faqe e keqe

Kosovë
PSD sot në protestë, në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

PSD sot në protestë, në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Molliqaj i kërkoi qeverisë të ri-legjitimohet: Protestën tonë e përkrahin qytetarët, partitë politike si dhe opinionistët

Molliqaj i kërkoi qeverisë të ri-legjitimohet: Protestën tonë e përkrahin qytetarët, partitë politike si dhe opinionistët

Kosovë
Krasniqi: Mbështesim marshin për drejtësi të ftuar nga “Liria ka emër”, në solidarizim me krerët e UÇK-së në Hagë

Krasniqi: Mbështesim marshin për drejtësi të ftuar nga “Liria ka emër”, në solidarizim me krerët e UÇK-së në Hagë

Kosovë
Me thirrjet “Kosova është Serbi”, “Serbia, Rusia”, djathtistët protestojnë në Beograd kundër propozimit evropian për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Me thirrjet “Kosova është Serbi”, “Serbia, Rusia”, djathtistët protestojnë në Beograd kundër propozimit evropian për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Kosovë
“Dukagjini kërkon rrugën”, banorët në protestë: Po merr jetë njerëzish, të ndërtohet

“Dukagjini kërkon rrugën”, banorët në protestë: Po merr jetë njerëzish, të ndërtohet

Shqipëri
Lidhja Demokratike e Gruas organizon protestë në Tiranë

Lidhja Demokratike e Gruas organizon protestë në Tiranë

Shqipëri
Shqipëri: Tensionohet situata jashtë Parlamentit, protestuesit hedhin tymuese drejt policisë

Shqipëri: Tensionohet situata jashtë Parlamentit, protestuesit hedhin tymuese drejt policisë

Shqipëri
Protestë në Hagë më 1 mars, do të kërkohet drejtësi nga Gjykata Speciale

Protestë në Hagë më 1 mars, do të kërkohet drejtësi nga Gjykata Speciale

Drejtësi
Me thirrjen “kundër bosnjizimit të Kosovës”, mërgimtarët në Gjermani protestojnë kundër Asociacionit

Me thirrjen “kundër bosnjizimit të Kosovës”, mërgimtarët në Gjermani protestojnë kundër Asociacionit

Kosovë
Protesta e opozitës në Tiranë, Berisha: Uragani po vjen

Protesta e opozitës në Tiranë, Berisha: Uragani po vjen

Shqipëri
​Studentët marsh më 15 shkurt kundër Asociacionit: Serbia me aspirata territoriale

​Studentët marsh më 15 shkurt kundër Asociacionit: Serbia me aspirata territoriale

Kosovë
Qytetarët kundërshtojnë formimin e Asociacionit, në duar mbanin pankarta me gabime të shumta drejtshkrimore

Qytetarët kundërshtojnë formimin e Asociacionit, në duar mbanin pankarta me gabime të shumta drejtshkrimore

Kosovë
Tjetër protestë para ambasadës serbe në Tiranë, kërkohet të ndalohen provokimet ndaj Kosovës

Tjetër protestë para ambasadës serbe në Tiranë, kërkohet të ndalohen provokimet ndaj Kosovës

Shqipëri
Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Shqipëri