LAJMI I FUNDIT:

Lindja e fëmijës

149 Artikuj

A e keni ditur? Ja pse ia grisin këmishën babait kur i lind një fëmijë

A e keni ditur? Ja pse ia grisin këmishën babait kur i lind një fëmijë

Trend
Shkencëtarët thonë: Lindja e një fëmije është më e vështirë dhe më e mundimshme për trupin sesa një maratonë!

Shkencëtarët thonë: Lindja e një fëmije është më e vështirë dhe më e mundimshme për trupin sesa një maratonë!

Për nënat
Prerja cezariane nuk lejohet vetëm pse dëshironi: Fëmija nuk do të zhvillohet sa duhet dhe ekziston ky rrezik

Prerja cezariane nuk lejohet vetëm pse dëshironi: Fëmija nuk do të zhvillohet sa duhet dhe ekziston ky rrezik

Shtatzëna
Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Interesante
Deputetja e Zelandës së Re shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën e dytë – njëjtë pati vepruar edhe herën e parë

Deputetja e Zelandës së Re shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën e dytë – njëjtë pati vepruar edhe herën e parë

Kuriozitete
Si mund të përcaktojë personaliteti juaj se sa e dhimbshme do të jetë lindja?

Si mund të përcaktojë personaliteti juaj se sa e dhimbshme do të jetë lindja?

Shëndetësi Lajme
Burri dërgoi një foto të gruas së tij nga lindja, por nuk i kushtoi rëndësi një detaji të rëndësishëm

Burri dërgoi një foto të gruas së tij nga lindja, por nuk i kushtoi rëndësi një detaji të rëndësishëm

Dështime
Halsey ndan një mesazh tepër të fuqishëm për trupin pas lindjes

Halsey ndan një mesazh tepër të fuqishëm për trupin pas lindjes

Për nënat
Koha e duhur për fillimin e ushtrimeve pas lindjes me prerje cezariane

Koha e duhur për fillimin e ushtrimeve pas lindjes me prerje cezariane

Për nënat
Rast i rrallë, në Klinikën e Gjinekologjisë u lind një foshnjë afër 6.5 kilogramë

Rast i rrallë, në Klinikën e Gjinekologjisë u lind një foshnjë afër 6.5 kilogramë

Kosovë
Një grua lind foshnjën në bordin e aeroplanit amerikan, me të cilin po evakuohej nga Afganistani

Një grua lind foshnjën në bordin e aeroplanit amerikan, me të cilin po evakuohej nga Afganistani

Interesante
Lindi katër muaj para kohe dhe peshonte 212 gramë, ishte vetëm 24 centimetra – pas trajtimit 13-mujor vogëlushja nga Singapori lirohet nga spitali

Lindi katër muaj para kohe dhe peshonte 212 gramë, ishte vetëm 24 centimetra – pas trajtimit 13-mujor vogëlushja nga Singapori lirohet nga spitali

Kuriozitete
Absolutisht e mahnitshme! Një në njëqind gra nuk ndien dhimbje gjatë lindjes për shkak të një gjeni të rrallë

Absolutisht e mahnitshme! Një në njëqind gra nuk ndien dhimbje gjatë lindjes për shkak të një gjeni të rrallë

Shtatzëna
Hilary Duff ndan fotografi intime të lindjes në shtëpi

Hilary Duff ndan fotografi intime të lindjes në shtëpi

Shtatzëna
Nëna më e re në Britani, si 10-vjeçare mbeti shtatzënë dhe me 11 solli në jetë foshnjën – e familja e saj nuk ishte në dijeni për shtatzëninë

Nëna më e re në Britani, si 10-vjeçare mbeti shtatzënë dhe me 11 solli në jetë foshnjën – e familja e saj nuk ishte në dijeni për shtatzëninë

Interesante
I kishin thënë se do t’i sjellë në jetë shtatë fëmijë, por ultrazëri nuk i kishte “vërejtur dy tjerë” – gruaja nga Mali lind nëntënjakë

I kishin thënë se do t’i sjellë në jetë shtatë fëmijë, por ultrazëri nuk i kishte “vërejtur dy tjerë” – gruaja nga Mali lind nëntënjakë

Kuriozitete
Ndodh edhe kjo në Irak, djaloshi lind me tri organe gjenitale – mjekët ia heqin dy “jofunksionalë”

Ndodh edhe kjo në Irak, djaloshi lind me tri organe gjenitale – mjekët ia heqin dy “jofunksionalë”

Interesante
Sjell në jetë foshnjën në fluturake derisa po udhëtonte në Indi, e asiston mjekja që rastisi të jetë në aeroplan

Sjell në jetë foshnjën në fluturake derisa po udhëtonte në Indi, e asiston mjekja që rastisi të jetë në aeroplan

Kuriozitete
Pasi që spitali ishte i mbushur me pacientë të prekur me COVID-19, gruaja nga Meksika sjellë në jetë djalin në mes të rrugës

Pasi që spitali ishte i mbushur me pacientë të prekur me COVID-19, gruaja nga Meksika sjellë në jetë djalin në mes të rrugës

Amerika Latine
Solli në jetë foshnjën në momentin që tërmeti i fuqishëm goditi qytetin kroat Sisk

Solli në jetë foshnjën në momentin që tërmeti i fuqishëm goditi qytetin kroat Sisk

Ballkan
406 nëna marrin nga 100 euro për foshnjat e tyre në Malishevë

406 nëna marrin nga 100 euro për foshnjat e tyre në Malishevë

Kosovë
Gruaja lind foshnjën në momentin e shpërthimit në Bejrut, bashkëshorti i saj filmon gjithçka

Gruaja lind foshnjën në momentin e shpërthimit në Bejrut, bashkëshorti i saj filmon gjithçka

Nga Bota
Nuk arrin në kohë, sjell në jetë foshnjën në parkingun e spitalit – kamera e sigurisë filmon gjithçka

Nuk arrin në kohë, sjell në jetë foshnjën në parkingun e spitalit – kamera e sigurisë filmon gjithçka

Interesante
Arsimtarja britanike lind djalin në parking, autoambulanca nuk u ndal – menduan se bashkëshsorti i saj nuk po kërkonte ndihmë por i duartrokiste për punën

Arsimtarja britanike lind djalin në parking, autoambulanca nuk u ndal – menduan se bashkëshsorti i saj nuk po kërkonte ndihmë por i duartrokiste për punën

Dështime