LAJMI I FUNDIT:

Ndodh edhe kjo në Irak, djaloshi lind me tri organe gjenitale – mjekët ia heqin dy “jofunksionalë”

Ndodh edhe kjo në Irak, djaloshi lind me tri organe gjenitale – mjekët ia heqin dy “jofunksionalë”
Reklama

Një djalë në Irak ka lindur me tri organe gjenitale, dhe njëherit është fëmija i parë në të cilin është konfirmuar ky deformim, thonë mjekët.

Ekspertët shëndetësore nga veriu i këtij vendi në afërsi të Mosulit, konsiderojnë se janë të parët që kanë njoftuar studimin e detajuar për “trifalinë e njeriut” – kur dikush lind me tri organe gjenitale, transmeton.


Megjithatë vetëm një prej penisëve është funksional, kurse dy tjerët që janë rritur nga organi i “vërtetë”, janë larguar përmes ndërhyrjes kirurgjikale.

Mjekët thonë se rreth një në gjashtë milionë djem lind me më shumë se një organ gjenital – dhe se në botë janë regjistruar rreth 100 raste të difalisë – me dy penisë.

Vogëlushi me prejardhje kurde, është rasti i parë i trifalisë, e besohet se ka ekzistuar edhe një rast në vitin 2015, por kurrë nuk është konfirmuar pasi që asnjë studim për të nuk është publikuar në ndonjë revistë mjekësorë.

Djaloshi është duke u shëruar nga operacioni, kurse mjekët ende nuk po mund të shpjegojnë se cila është arsyeja që çon në këtë deformim. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Interesante
Macja bëri të qeshin të gjithë me reagimin e saj ndaj veterinerit

Macja bëri të qeshin të gjithë me reagimin e saj ndaj veterinerit

Interesante
Një rus përfundoi në burg pasi shkroi

Një rus përfundoi në burg pasi shkroi "Jo luftës" në borë

Interesante
Kalo në kategori