LAJMI I FUNDIT:

Lindja e fëmijës

142 Artikuj

Mjeku brazilian i këputi kokën foshnjës gjatë lindjes, tmerri ndodhi para syve të babait – autoritetet hetojnë rastin

Mjeku brazilian i këputi kokën foshnjës gjatë lindjes, tmerri ndodhi para syve të babait – autoritetet hetojnë rastin

Amerika Latine
Skandal në Serbi, infermierja transmeton direkt në TikTok procesin e lindjes së foshnjës

Skandal në Serbi, infermierja transmeton direkt në TikTok procesin e lindjes së foshnjës

Serbia
Unë shtova 12 kg dhe linda një fëmijë 3 kg, përse është kështu?

Unë shtova 12 kg dhe linda një fëmijë 3 kg, përse është kështu?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Azia
Keni humbur terminin, por bebja nuk dëshiron të dalë? Këto pesë gjëra do të inkurajojnë lindjen

Keni humbur terminin, por bebja nuk dëshiron të dalë? Këto pesë gjëra do të inkurajojnë lindjen

Shtatzëna
Trendi më i ri në Shqipëri, afro 40% e grave kërkojnë lindje cezariane

Trendi më i ri në Shqipëri, afro 40% e grave kërkojnë lindje cezariane

Shqipëri
Arsyeja pse rekomandohet heqja e manikyrit para lindjes së fëmijës

Arsyeja pse rekomandohet heqja e manikyrit para lindjes së fëmijës

Shtatzëna
Këshilla të arta si të “shtyni” më shpejtë dhe më lehtë beben në lindje

Këshilla të arta si të “shtyni” më shpejtë dhe më lehtë beben në lindje

Shtatzëna
Gjakrrjedhja pas lindjes ose lohijet

Gjakrrjedhja pas lindjes ose lohijet

Këshilla dhe arsye
Çfarë është ‘lindja e thatë’? Si duket dhe çfarë mund të ndodhë me foshnjën

Çfarë është ‘lindja e thatë’? Si duket dhe çfarë mund të ndodhë me foshnjën

Shtatzëna
Gruaja e Alvaro Moratas përfundoi në kujdesin intensiv pas lindjes së fëmijës

Gruaja e Alvaro Moratas përfundoi në kujdesin intensiv pas lindjes së fëmijës

Po Flitet
Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Për nënat
Krahas bebes, ju rritet edhe një organ i ri në mitrën tuaj – cili është roli i tij dhe si formohet

Krahas bebes, ju rritet edhe një organ i ri në mitrën tuaj – cili është roli i tij dhe si formohet

Shtatzëna
RMV: Fëmija i parë i lindur në vitin 2023 është djalë

RMV: Fëmija i parë i lindur në vitin 2023 është djalë

Maqedonia e Veriut
U tallen në TikTok me gratë që kanë shkuar për të lindur, menaxhmenti i spitalit në Atlanta shkarkon mamitë  

U tallen në TikTok me gratë që kanë shkuar për të lindur, menaxhmenti i spitalit në Atlanta shkarkon mamitë  

Amerika
Fakte interesante për foshnjat e lindura në dhjetor

Fakte interesante për foshnjat e lindura në dhjetor

Bebja këtu
Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas lindjes së fëmijës

Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas lindjes së fëmijës

Për nënat
Prindërit e 36 mijë të porsalindurve kanë marrë bonusin e bebes në Shqipëri këtë vit

Prindërit e 36 mijë të porsalindurve kanë marrë bonusin e bebes në Shqipëri këtë vit

Shqipëri
Fobitë më të zakonshme te femrat

Fobitë më të zakonshme te femrat

Psikologji
Çfarë ndodh nëse lindja fillon në aeroplan: Nuk do të besoni se çfarë fiton bebja e lindur mbi oqean

Çfarë ndodh nëse lindja fillon në aeroplan: Nuk do të besoni se çfarë fiton bebja e lindur mbi oqean

Bebja këtu
Solli në jetë vajzën brenda taksisë, britanikja shokohet kur i arrin llogaria për pastrimin e veturës

Solli në jetë vajzën brenda taksisë, britanikja shokohet kur i arrin llogaria për pastrimin e veturës

Interesante
Deshi të shkojë për pushime në Republikën Dominikane, 21-vjeçarja nga Connecticuti solli në jetë foshnjën në aeroplan

Deshi të shkojë për pushime në Republikën Dominikane, 21-vjeçarja nga Connecticuti solli në jetë foshnjën në aeroplan

Interesante
Grida Duma ka kujtuar momentin kur është bërë nënë

Grida Duma ka kujtuar momentin kur është bërë nënë

Yjet
Influencuesja bëri një trajtim të plotë zbukurimi para se të sillte në jetë fëmijën

Influencuesja bëri një trajtim të plotë zbukurimi para se të sillte në jetë fëmijën

Shtatzëna