LAJMI I FUNDIT:

Lindja e fëmijës

143 Artikuj

Influencuesja bëri një trajtim të plotë zbukurimi para se të sillte në jetë fëmijën

Influencuesja bëri një trajtim të plotë zbukurimi para se të sillte në jetë fëmijën

Shtatzëna
Po bëhej gati të shkonte në spital për të lindur, i ndodh në ashensor – brazilianen e asiston bashkëshorti

Po bëhej gati të shkonte në spital për të lindur, i ndodh në ashensor – brazilianen e asiston bashkëshorti

Interesante
Si ta dalloj infeksionin pas prerjes cezariane: Simptomat shfaqen shpejt pas operacionit

Si ta dalloj infeksionin pas prerjes cezariane: Simptomat shfaqen shpejt pas operacionit

Për nënat
Si duket lindja e nxitur? Ka katër mënyra për të nxitur mjeku lindjen, qe çfarë mund të prisni

Si duket lindja e nxitur? Ka katër mënyra për të nxitur mjeku lindjen, qe çfarë mund të prisni

Shtatzëna
Si t’ia shpjegosh fëmijës fenomenin e zanafillës dhe të lindjes

Si t’ia shpjegosh fëmijës fenomenin e zanafillës dhe të lindjes

Këshilla për prindër
Ngjyra e syve tregon sa e tolerojmë dhimbjen e lindjes, thonë studimet

Ngjyra e syve tregon sa e tolerojmë dhimbjen e lindjes, thonë studimet

Shtatzëna
Prishtinasja 52 vjeçare bëhet nënë për herë të parë

Prishtinasja 52 vjeçare bëhet nënë për herë të parë

Shëndetësi
Si duket qepja pas lindjes dhe përse bëhet kjo? Çdo gjë që duhet patjetër të dini për epiziotominë

Si duket qepja pas lindjes dhe përse bëhet kjo? Çdo gjë që duhet patjetër të dini për epiziotominë

Shtatzëna
Gjëra të pazakonta të cilat tregojnë që lindja po afron: Mund t’i ndieni dy-tri ditë para lindjes së bebes

Gjëra të pazakonta të cilat tregojnë që lindja po afron: Mund t’i ndieni dy-tri ditë para lindjes së bebes

Shtatzëna
Britanikja i kërkon të fejuarit që t’i bëjë foto të bukur gjatë procesit të lindjes, ai ia “huq fare”

Britanikja i kërkon të fejuarit që t’i bëjë foto të bukur gjatë procesit të lindjes, ai ia “huq fare”

Fun Lajme
Fëmijët e lindur përmes IVF-it nuk zhvillohen ndryshe – Studimi zbulon se ndryshimi në gjatësinë, peshën dhe trupin e tyre zhduket në adoleshencë të vonë

Fëmijët e lindur përmes IVF-it nuk zhvillohen ndryshe – Studimi zbulon se ndryshimi në gjatësinë, peshën dhe trupin e tyre zhduket në adoleshencë të vonë

Shëndetësi Lajme
Trupi i femrës është krejtësisht i mahnitshëm: Si duket barku i nënës në momentin e kontraktimeve më të forta

Trupi i femrës është krejtësisht i mahnitshëm: Si duket barku i nënës në momentin e kontraktimeve më të forta

Shtatzëna
Depresioni pas lindjes te nënat – gratë po thyejnë stigmën

Depresioni pas lindjes te nënat – gratë po thyejnë stigmën

Për nënat
A jam gati edhe për një fëmijë tjetër? Nëse nuk mund të vendosni, këto pyetje mund të ndihmojnë

A jam gati edhe për një fëmijë tjetër? Nëse nuk mund të vendosni, këto pyetje mund të ndihmojnë

Këshilla për prindër
Për shkak të traumës së lindjes, harroi gjuhën në të cilën fliste: Mjekët nuk kanë shpjegim

Për shkak të traumës së lindjes, harroi gjuhën në të cilën fliste: Mjekët nuk kanë shpjegim

Për nënat
Sjell në jetë foshnjën në tualetin e aeroplanit – fluturakja po udhëtonte nga Denveri drejt Orlando

Sjell në jetë foshnjën në tualetin e aeroplanit – fluturakja po udhëtonte nga Denveri drejt Orlando

Interesante
Respektoni këto pesë rregulla, që të keni lidhje të mirë pas lindjes së fëmijës

Respektoni këto pesë rregulla, që të keni lidhje të mirë pas lindjes së fëmijës

Në çift
A e keni ditur? Ja pse ia grisin këmishën babait kur i lind një fëmijë

A e keni ditur? Ja pse ia grisin këmishën babait kur i lind një fëmijë

Trend
Shkencëtarët thonë: Lindja e një fëmije është më e vështirë dhe më e mundimshme për trupin sesa një maratonë!

Shkencëtarët thonë: Lindja e një fëmije është më e vështirë dhe më e mundimshme për trupin sesa një maratonë!

Për nënat
Prerja cezariane nuk lejohet vetëm pse dëshironi: Fëmija nuk do të zhvillohet sa duhet dhe ekziston ky rrezik

Prerja cezariane nuk lejohet vetëm pse dëshironi: Fëmija nuk do të zhvillohet sa duhet dhe ekziston ky rrezik

Shtatzëna
Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Interesante
Deputetja e Zelandës së Re shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën e dytë – njëjtë pati vepruar edhe herën e parë

Deputetja e Zelandës së Re shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën e dytë – njëjtë pati vepruar edhe herën e parë

Kuriozitete
Si mund të përcaktojë personaliteti juaj se sa e dhimbshme do të jetë lindja?

Si mund të përcaktojë personaliteti juaj se sa e dhimbshme do të jetë lindja?

Shëndetësi Lajme
Burri dërgoi një foto të gruas së tij nga lindja, por nuk i kushtoi rëndësi një detaji të rëndësishëm

Burri dërgoi një foto të gruas së tij nga lindja, por nuk i kushtoi rëndësi një detaji të rëndësishëm

Dështime