LAJMI I FUNDIT:

U tallen në TikTok me gratë që kanë shkuar për të lindur, menaxhmenti i spitalit në Atlanta shkarkon mamitë  

U tallen në TikTok me gratë që kanë shkuar për të lindur, menaxhmenti i spitalit në Atlanta shkarkon mamitë  

Një grup i mamive nga spitali i universitetit Emori Midtown në Atlanta, janë shkarkuar pasi që janë filmuar duke u tallur me nënat dhe kërkesat e tyre – e videoja shpejt u bë virale.

Reklama

Në video që ndërkohë u shlye nga profili ku rrodhi fillimisht, por që sërish u publikuar në profile tjera, mamitë qeshin dhe shpërndajnë kërkesat e pacienteve që sipas tyre u thonë se u “japin kokëdhembje”, transmeton Telegrafi.

Një prej tyre thotë se urren kur nënat i pyesin sa peshon foshnja, e tjera nuk e duron faktin që gratë para lindjes ankohen se janë të uritura dhe etura, kurse e treta kritikon nënat që pretendojnë se kanë dhimbje akoma pa filluar procesi i lindjes.

E qytetarët nëpër komente kanë shprehur mllef dhe zhgënjim, me mungesën e edukatës së tyre që kanë cenuar privatësinë e pacienteve.

Gratë që kanë përjetuar trauma gjatë lindjes kanë pranuar se po ndihen keq pas publikimit të videos, derisa qindra tjera kritikuan ashpër mamitë.

Në anën tjetër, spitali ku mamitë gjatë 8 dhjetorit publikuan videon në Facebook, ka njoftuar se janë shkarkuar që të gjitha.

“Jemi të vetëdijshëm që videoja përmban komente joprofesionale për pacientet”, thuhet në kumtesën e menaxhmentit të spitalit. /Telegrafi/

@username098717493Unprofessional nurses. Such a disgrace to all patients. Would never want my nurse to be like this. Nasty. #emoryhealthcare #l&d #nurses #atlantageorgia #emoryhospital #emoryhospitalatlanta #emory #hanhinton #nasty #blacknurses #whitenurses #laboranddelivery♬ original sound – username09876510

Në trend Botë

Më shumë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori