LAJMI I FUNDIT:

El Chapo

90 Artikuj

Gruaja e El Chapo mbetet prapa grilave të burgut

Gruaja e El Chapo mbetet prapa grilave të burgut

Amerika
Për çka po akuzohet gruaja e “El Chapos”?

Për çka po akuzohet gruaja e “El Chapos”?

Amerika
Arrestohet gruaja e ‘El Chapo’

Arrestohet gruaja e ‘El Chapo’

Amerika
Aksioni i ushtrisë kolumbiane, pamje që tregojnë sekuestrimin e afro 3.000 kilogramë kokainë brenda një laboratori të fshehtë në xhungël

Aksioni i ushtrisë kolumbiane, pamje që tregojnë sekuestrimin e afro 3.000 kilogramë kokainë brenda një laboratori të fshehtë në xhungël

Amerika Latine
Ai ishte krimineli më i frikshëm në botë, por tani i shijon rrezet e diellit vetëm një orë në ditë: Jeta e “Chapo” në burgun ADMAX

Ai ishte krimineli më i frikshëm në botë, por tani i shijon rrezet e diellit vetëm një orë në ditë: Jeta e “Chapo” në burgun ADMAX

Nga Bota
Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Amerika Latine
Karteli i ri super-i-dhunshëm meksikan që ka lënë prapa dhe perandorinë e El Chapo-s

Karteli i ri super-i-dhunshëm meksikan që ka lënë prapa dhe perandorinë e El Chapo-s

Nga Bota
‘Varësia ime e vetme janë gratë’: El Chapo, katër herë i martuar, tregon se është baba i 23 fëmijëve

‘Varësia ime e vetme janë gratë’: El Chapo, katër herë i martuar, tregon se është baba i 23 fëmijëve

Nga Bota
Një vit pas dënimit të përjetshëm, “El Chapo” shpreson të lirohet nga burgu

Një vit pas dënimit të përjetshëm, “El Chapo” shpreson të lirohet nga burgu

Nga Bota
Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Nga Bota
Narko-karteli i El Chapos së bashku me të bijën e tij u shpërndajnë pako ushqimore të varfërve, babai “mbret i drogës” – vajza u jep ushqim me imazhin e tij

Narko-karteli i El Chapos së bashku me të bijën e tij u shpërndajnë pako ushqimore të varfërve, babai “mbret i drogës” – vajza u jep ushqim me imazhin e tij

Nga Bota
Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Nga Bota
Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Nga Bota
Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Nga Bota
Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Nga Bota
E bija e narko-bosit meksikan El Chapo, prezanton birrën e re që bartë emrin dhe fotografinë e babait të saj

E bija e narko-bosit meksikan El Chapo, prezanton birrën e re që bartë emrin dhe fotografinë e babait të saj

Interesante
Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Nga Bota
Arrestohet ish-ministri meksikan i Sigurisë, akuzohet për mitmarrje nga narko-karteli

Arrestohet ish-ministri meksikan i Sigurisë, akuzohet për mitmarrje nga narko-karteli

Nga Bota
Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Nga Bota
Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Nga Bota
Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Nga Bota
Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Nga Bota
I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

Nga Bota
Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Nga Bota