LAJMI I FUNDIT:

Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Tre viktimat raportohet se kishin lidhje me kartelin meksikan Sinaloa, të udhëhequr nga El Chapo deri para ekstradimit dhe burgosjes së tij vitin që shkoi. Ata ishin zhveshur dhe ekzekutuar nga karteli brutal Jalisco New Generation.

Reklama

Vrasës profesionistë të një karteli mizor drogash në Meksikë, kanë ekzekutuar tre trafikantë nga banda rivale e El Chapo.

Në disa pamje të tmerrshme të publikuara viktimat shiheshin të zhveshur e të lidhur, me fytyra të mbuluara.

Prapa tyre qëndrojnë tre vrasës të kartelit Jalisco New Generation që i shoqërojnë për marrjen në pyetje.

Të ndaluarit kanë lidhje me kartelin Sinaloa dhe besohet se operonin në shtetin qendror meksikan të Zacatecas, raportonte amerikania La Opinion.

Ata përshkruheshin si “chapulines”, kriminelë që ndryshojnë besnikërinë duke u zhvendosur mes bandave të ndryshme.

Janë një numër kartelesh droge që luftojnë për marrjen e kontrollit të trafikut në Zacatecas, ku gjenden rrugë të rëndësishme të trafikut drejt SHBA.

Në fillim të muajit karteli Jalisco kishte paralajmëruar liderin e kartelit Sinaloa, Ismael “El Mayo” Zambada – duke thënë se “zona e ka tashmë një pronar”.

Jalisco udhehiqet nga Nemesio “El Mencho” Oseguera Cervantes, një ish-aleat i El-Chapo, dhe vepron në 35 shtete meksikane dhe Puerto Rico. /tch/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak gjerman: Sulmet në Krime janë katastrofike për Rusinë

Analisti ushtarak gjerman: Sulmet në Krime janë katastrofike për Rusinë

Evropa
Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Serbia
Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Evropa
“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

Serbia
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Turqia
Kalo në kategori