LAJMI I FUNDIT:

Blackburn Rovers

33 Artikuj

Chelsea kalon në çerekfinale të Carabao Cup, mposht lehtësisht Blackburnin

Chelsea kalon në çerekfinale të Carabao Cup, mposht lehtësisht Blackburnin

Premier League
Lewandowskit i thuhet se do ta kishte fituar Topin e Artë tashmë nëse do të kalonte te skuadra angleze

Lewandowskit i thuhet se do ta kishte fituar Topin e Artë tashmë nëse do të kalonte te skuadra angleze

La Liga
135 vite më parë u krijua liga e parë e futbollit në botë: Këto ishin 12 klubet që garuan dhe kampioni që u shpall

135 vite më parë u krijua liga e parë e futbollit në botë: Këto ishin 12 klubet që garuan dhe kampioni që u shpall

Premier League
Hakan Sukur, legjenda e Turqisë që shënoi golin më të shpejtë në histori të Kampionatit Botëror

Hakan Sukur, legjenda e Turqisë që shënoi golin më të shpejtë në histori të Kampionatit Botëror

Driton Gajraku
Ndodh në Championship: Lideri ka më shumë humbje se sa vendi i fundit në renditje

Ndodh në Championship: Lideri ka më shumë humbje se sa vendi i fundit në renditje

Ligat tjera
Si fatkeqësia natyrore e pengoi Lewandowskin të luante në Ligën Premier, ndërsa Real Sociedad i afroi 4 milionë euro për të

Si fatkeqësia natyrore e pengoi Lewandowskin të luante në Ligën Premier, ndërsa Real Sociedad i afroi 4 milionë euro për të

La Liga
Kush është Ashley Phillips, mbrojtësi 16-vjeçar që ka bërë për vete skuadrat e mëdha angleze

Kush është Ashley Phillips, mbrojtësi 16-vjeçar që ka bërë për vete skuadrat e mëdha angleze

Premier League
Nga një legjendë e Turqisë, në një taksist në ShBA – Hakan Sukur ka një lutje për Erdoganin

Nga një legjendë e Turqisë, në një taksist në ShBA – Hakan Sukur ka një lutje për Erdoganin

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski pothuajse nënshkroi për Blackburn Rovers në vitin 2010 – por ishte hiri i vullkanit në Islandë që prishi transferimin

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski pothuajse nënshkroi për Blackburn Rovers në vitin 2010 – por ishte hiri i vullkanit në Islandë që prishi transferimin

Premier League
Lewandowski më në fund flet për dështimin e transferimit të tij në Blackburn në vitin 2010

Lewandowski më në fund flet për dështimin e transferimit të tij në Blackburn në vitin 2010

Premier League
Humbje minutash spektakolar nga portieri i Nottingahm Forestit në fitoren minimale ndaj Blackburnit

Humbje minutash spektakolar nga portieri i Nottingahm Forestit në fitoren minimale ndaj Blackburnit

Ndërkombëtare
City pritet ta huazojë përsëri Aro Muricin, dy skuadra në garë për të

City pritet ta huazojë përsëri Aro Muricin, dy skuadra në garë për të

Premier League
Top 10 klubet më të trofeshme në Angli – rivalitet i ashpër mes dy vendeve të para

Top 10 klubet më të trofeshme në Angli – rivalitet i ashpër mes dy vendeve të para

Premier League
James Milner bëhet lojtari i 11-të që fiton trofeun e Ligës Premier me dy klube

James Milner bëhet lojtari i 11-të që fiton trofeun e Ligës Premier me dy klube

Premier League
Gjesti i këndshëm i Wiganit, plotëson ëndrrën e prindërve duke shfaqur në stadium fotografinë e fëmijës së tyre të ndjerë

Gjesti i këndshëm i Wiganit, plotëson ëndrrën e prindërve duke shfaqur në stadium fotografinë e fëmijës së tyre të ndjerë

Ndërkombëtare
Histori, emocione dhe krenari – Kenny Dalglish, njeriu që ia kishte fituar titullin Liverpoolit para tri dekadash

Histori, emocione dhe krenari – Kenny Dalglish, njeriu që ia kishte fituar titullin Liverpoolit para tri dekadash

Premier League
Liverpooli në formë të lartë, shkatërron Blackburnin në Anfield

Liverpooli në formë të lartë, shkatërron Blackburnin në Anfield

Premier League
Nga Schmeichel te Friedel, këta janë pesë portierët e vetëm që kanë shënuar gola në histori të Ligës Premier

Nga Schmeichel te Friedel, këta janë pesë portierët e vetëm që kanë shënuar gola në histori të Ligës Premier

Premier League
Ka afër 200 ndeshje në Ligën Premier, por Olsson tani nënshkruan kontratën më të ulët në karrierë – do të paguhet vetëm 910 euro në muaj

Ka afër 200 ndeshje në Ligën Premier, por Olsson tani nënshkruan kontratën më të ulët në karrierë – do të paguhet vetëm 910 euro në muaj

Premier League
Sa shumë ka ndryshuar bota, 10 nga gjërat që kanë ndodhur prej se Liverpooli e ka fituar titullin për herë të fundit

Sa shumë ka ndryshuar bota, 10 nga gjërat që kanë ndodhur prej se Liverpooli e ka fituar titullin për herë të fundit

Premier League
Top 10 mrekullitë e një sezoni në Ligën Premier – pastaj dështime të njëpasnjëshme

Top 10 mrekullitë e një sezoni në Ligën Premier – pastaj dështime të njëpasnjëshme

Premier League
Atdhe Nuhiu golashënues dhe asistues në fitoren e Sheffieldit, realizon dy minuta pas inkuadrimit

Atdhe Nuhiu golashënues dhe asistues në fitoren e Sheffieldit, realizon dy minuta pas inkuadrimit

Ndërkombëtare
Pesë klubet që kanë bërë histori dhe i mungojnë Ligës Premier

Pesë klubet që kanë bërë histori dhe i mungojnë Ligës Premier

Premier League
Nga Insigne te Messi: Futbollistët që u refuzuan nga klubet kur ishin të vegjël (Foto)

Nga Insigne te Messi: Futbollistët që u refuzuan nga klubet kur ishin të vegjël (Foto)

Arbios Kryeziu