LAJMI I FUNDIT:

Azerbajxhani

89 Artikuj

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të nënshkruajnë një traktat të paqes

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të nënshkruajnë një traktat të paqes

Evropa
Makthet gjeopolitike

Makthet gjeopolitike

Bernd Posselt
Aliyev ngre flamurin e Azerbajxhanit mbi rajonin e Karabakut

Aliyev ngre flamurin e Azerbajxhanit mbi rajonin e Karabakut

Nga Bota
Blinken paralajmëroi se Azerbajxhani së shpejti mund të pushtojë Armeninë

Blinken paralajmëroi se Azerbajxhani së shpejti mund të pushtojë Armeninë

Evropa
Jam azerbajxhanas, kam vuajtur nga Armenia, e urrej spastrimin etnik ndaj armenëve

Jam azerbajxhanas, kam vuajtur nga Armenia, e urrej spastrimin etnik ndaj armenëve

Opinione
Duke pushtuar Nagorno-Karabakun, presidenti i Azerbajxhanit përmbushi zotimin e babait të tij

Duke pushtuar Nagorno-Karabakun, presidenti i Azerbajxhanit përmbushi zotimin e babait të tij

Evropa
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Evropa
Gati të gjithë armenët u larguan nga Nagorno-Karabakh

Gati të gjithë armenët u larguan nga Nagorno-Karabakh

Evropa
Nagorno-Karabakh pushon së ekzistuari nga viti i ardhshëm

Nagorno-Karabakh pushon së ekzistuari nga viti i ardhshëm

Azia
Spastrimi etnik i armenëve në Azerbajxhan, reagon Kim Kardashian: Nuk duam një gjenocid tjetër mbi popullin tim

Spastrimi etnik i armenëve në Azerbajxhan, reagon Kim Kardashian: Nuk duam një gjenocid tjetër mbi popullin tim

Yjet
Armenët dhe Azerbajxhani nuk arrijnë marrëveshje përfundimtare për paqen

Armenët dhe Azerbajxhani nuk arrijnë marrëveshje përfundimtare për paqen

Azia
Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Azia
Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Evropa
Kremlini konfirmon se janë vrarë disa ushtarë rusë në Nagorno-Karabakh

Kremlini konfirmon se janë vrarë disa ushtarë rusë në Nagorno-Karabakh

Evropa
Azerbajxhanasit shkatërrojnë një bazë ushtarake ruse në rajonin e Karabakut

Azerbajxhanasit shkatërrojnë një bazë ushtarake ruse në rajonin e Karabakut

Evropa
Armenët pranojnë propozimin për armëpushim

Armenët pranojnë propozimin për armëpushim

Azia
Momenti kur droni azerbajxhanas godet një pozicion të fortifikuar armen – luftë e re për rajonin e Nagorno Karabakh

Momenti kur droni azerbajxhanas godet një pozicion të fortifikuar armen – luftë e re për rajonin e Nagorno Karabakh

Evropa
Blinken dhe Macron i kërkojnë Azerbajxhanit të ndalojë menjëherë ofensivën në Nagorno-Karabakh

Blinken dhe Macron i kërkojnë Azerbajxhanit të ndalojë menjëherë ofensivën në Nagorno-Karabakh

Azia
Pse Azerbajxhani dhe Armenia janë në luftë?

Pse Azerbajxhani dhe Armenia janë në luftë?

Azia
Pamje që tregojnë shkatërrimin e sistemit raketor të mbrojtjes ajrore armene

Pamje që tregojnë shkatërrimin e sistemit raketor të mbrojtjes ajrore armene

Azia
Azerbajxhani po grumbullon forca në kufi, filmohet një autokolonë me shkronjën A të përmbysur

Azerbajxhani po grumbullon forca në kufi, filmohet një autokolonë me shkronjën A të përmbysur

Evropa
Vriten dy ushtarë armenë në granatimet nga Azerbajxhani

Vriten dy ushtarë armenë në granatimet nga Azerbajxhani

Azia
Flakët që nuk u shuan për katër mijë vjet – historia e vatrës së zjarrit në Azerbajxhan

Flakët që nuk u shuan për katër mijë vjet – historia e vatrës së zjarrit në Azerbajxhan

Evropa
Azerbajxhani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Azerbajxhani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Azia