LAJMI I FUNDIT:
Antonio Rudiger

Antonio Rudiger

259 Artikuj

Info

Antonio Rudiger është futbollist gjerman i lindur më 3 mars 1993.

Yjet e Real Madridit nuk kursejnë asgjë në testimin e modelit të ri të BMW

Yjet e Real Madridit nuk kursejnë asgjë në testimin e modelit të ri të BMW

La Liga
Bastoni shihet si lojtari ‘anti-Haaland’, italiani tregon se do ta ndjek shembullin e Rudigerit për ta ndalur norvegjezin

Bastoni shihet si lojtari ‘anti-Haaland’, italiani tregon se do ta ndjek shembullin e Rudigerit për ta ndalur norvegjezin

Liga e Kampionëve
Ylli i Real Madridit është i zhgënjyer me vendimin e Ancelottit, as lojtarët e tjerë nuk e kuptuan arsyen pse ai mbeti në bankë

Ylli i Real Madridit është i zhgënjyer me vendimin e Ancelottit, as lojtarët e tjerë nuk e kuptuan arsyen pse ai mbeti në bankë

Liga e Kampionëve
Haaland pati prekje të topit më pak se portierët, pamjet tregojnë se Rudiger ishte arsyeja e ‘zhdukjes’ së norvegjezit

Haaland pati prekje të topit më pak se portierët, pamjet tregojnë se Rudiger ishte arsyeja e ‘zhdukjes’ së norvegjezit

Liga e Kampionëve
Çfarë thuhej në letrën që Rudiger e pranoi në vitin 2016 nga Florentino Perez

Çfarë thuhej në letrën që Rudiger e pranoi në vitin 2016 nga Florentino Perez

La Liga
Rudiger tregon arsyen pse zgjodhi Real Madridin dhe refuzoi PSG-në

Rudiger tregon arsyen pse zgjodhi Real Madridin dhe refuzoi PSG-në

La Liga
Antonio Rudiger tashmë ka paralajmëruar Chelsean për dyshen e Real Madridit që mund t’i “vrasin” ata

Antonio Rudiger tashmë ka paralajmëruar Chelsean për dyshen e Real Madridit që mund t’i “vrasin” ata

Liga e Kampionëve
Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

La Liga
Notat e lojtarëve: Barca 2-1 Real, veçohen De Jong e Busquets

Notat e lojtarëve: Barca 2-1 Real, veçohen De Jong e Busquets

La Liga
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Liga e Kampionëve
Rudigerin mund ta shikoni sërish në Ligën Premier

Rudigerin mund ta shikoni sërish në Ligën Premier

La Liga
Rudiger tregon zhgënjimin e madh që përjetuan pas eliminimit nga Kupa e Botës

Rudiger tregon zhgënjimin e madh që përjetuan pas eliminimit nga Kupa e Botës

Ndërkombëtare
Scheweinsteiger me kritika të ashpra për mbrojtjen gjermane: Nëse nuk ndryshohet ndonjë gjë, nuk kemi gjasa ndaj Spanjës

Scheweinsteiger me kritika të ashpra për mbrojtjen gjermane: Nëse nuk ndryshohet ndonjë gjë, nuk kemi gjasa ndaj Spanjës

Ndërkombëtare
Rudiger u tall me Asanon gjatë ndeshjes me një vrapim që nuk i ka hije një profesionisti – por në fund japonezët festuan para syve të tij

Rudiger u tall me Asanon gjatë ndeshjes me një vrapim që nuk i ka hije një profesionisti – por në fund japonezët festuan para syve të tij

Përfaqësueset
Rudiger nuk do ta fitojë asnjë cent nga Kupa e Botës – të gjithë të ardhurat do shkojnë për fëmijët në Sierra Leone

Rudiger nuk do ta fitojë asnjë cent nga Kupa e Botës – të gjithë të ardhurat do shkojnë për fëmijët në Sierra Leone

Ndërkombëtare
Votat e të gjithëve që ishin në garë për Topin e Artë – Benzema gati trefish më shumë se Mane i dyti, CR7 zero vota

Votat e të gjithëve që ishin në garë për Topin e Artë – Benzema gati trefish më shumë se Mane i dyti, CR7 zero vota

Ndërkombëtare
Sonte mbahet ceremonia për çmimin prestigjioz ‘Topi i Artë’, lista me 30 të nominuarit dhe favoriti kryesor për ta fituar atë

Sonte mbahet ceremonia për çmimin prestigjioz ‘Topi i Artë’, lista me 30 të nominuarit dhe favoriti kryesor për ta fituar atë

Ndërkombëtare
Real Madridi publikon pamjet rrëqethëse nga lëndimi i Rudiger dhe intervenimi i mjekëve që i bën në dhomat e zhveshjes

Real Madridi publikon pamjet rrëqethëse nga lëndimi i Rudiger dhe intervenimi i mjekëve që i bën në dhomat e zhveshjes

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, dominohet nga sulmuesit e Liverpoolit

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, dominohet nga sulmuesit e Liverpoolit

Liga e Kampionëve
“Gjeniu i futbollit”, goli i Rudigerit ndaj Shakhtarit konfirmon Kroosin si njërin nga lojtarët më inteligjent të të gjitha kohërave

“Gjeniu i futbollit”, goli i Rudigerit ndaj Shakhtarit konfirmon Kroosin si njërin nga lojtarët më inteligjent të të gjitha kohërave

Shkumbin Pireva
Një luftëtar si Rudiger, gjermani u gjakos i tëri pas sakrificës së madhe për të shënuar golin e barazimit për Real Madridin

Një luftëtar si Rudiger, gjermani u gjakos i tëri pas sakrificës së madhe për të shënuar golin e barazimit për Real Madridin

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve: Shakhtar 1-1 Real, vlerësim i lartë për Rudiger e Kroos

Notat e lojtarëve: Shakhtar 1-1 Real, vlerësim i lartë për Rudiger e Kroos

Liga e Kampionëve
Rudiger kundër botërorit në Katar: Kjo tregon se paratë luajnë një rol vendimtar në botën e futbollit

Rudiger kundër botërorit në Katar: Kjo tregon se paratë luajnë një rol vendimtar në botën e futbollit

Ndërkombëtare
“Ancelotti më erdhi në shtëpi dhe qëndroi dy orë me familjen time në drekë” – Rudiger thotë se askush nuk i afrohet mënyrës sesi ai i trajton lojtarët

“Ancelotti më erdhi në shtëpi dhe qëndroi dy orë me familjen time në drekë” – Rudiger thotë se askush nuk i afrohet mënyrës sesi ai i trajton lojtarët

La Liga