LAJMI I FUNDIT:

Mesut Ozil krijon ‘skuadrën e ëndrrave’ të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon ‘skuadrën e ëndrrave’ të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Legjenda me prejardhje turke, Mesut Ozil po shijon pensionin e tij nga futbolli duke shikuar sezonin 2023/24 të Ligës së Kampionëve.

Ish-mesfushori i Arsenalit ka ardhur me një ‘ekip ëndrrash’ me lojtarë nga skuadrat e përfshira në garë këtë sezon.

Vetëm Bukayo Saka vjen nga Arsenali në këtë formacion të zgjedhur nga Ozil, ndërsa nuk mungojnë yje të mëdha dhe veteranë.


Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë dy yjet më të mëdha dhe gjenden në sulm.

Në mesfushë ai ka zgjedhur emra si Rodri, Ivan Rakitic, Edouardo Camavinga dhe Leroy Sane.

Në mbrojtje, ish-ylli gjerman ka zgjedhur Antonio Rudiger dhe Ruben Dias, ndërsa nuk kishte si të mungonte edhe miku i tij i mirë, Sergio Ramos.

Në portë, Ozil ka zgjedhur ish-bashkëlojtarin e tij te Kombëtarja e Gjermanisë, Manuel Neuer.

Ndryshe, Ozil, i cili ishte pjesë e skuadrës së Arsenalit deri në vitin 2021, kishte privilegjin të shikonte Sakën të depërtonte në ekipin e parë dhe të vendosej si një lojtar kyç në Emirates.

Ekipi i ëndrrave i Ozilit në Ligën e Kampionëve 2023/24:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori