LAJMI I FUNDIT:

Bukayo Saka

94 Artikuj

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Premier League
Zyrtare: Bukayo Saka blindohet nga Arsenali me kontratë afatgjatë

Zyrtare: Bukayo Saka blindohet nga Arsenali me kontratë afatgjatë

Premier League
Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy

Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy

Premier League
Notat e lojtarëve, Arsena 3-3 Southamphton: Saka e Alacaraz më të mirët, Ramsdale dështim

Notat e lojtarëve, Arsena 3-3 Southamphton: Saka e Alacaraz më të mirët, Ramsdale dështim

Premier League
Arteta vë në rrezik serioz shanset e Arsenalit për titull me vendimin e fundit

Arteta vë në rrezik serioz shanset e Arsenalit për titull me vendimin e fundit

Premier League
Granit Xhaka paralajmëron Manchester Cityn në garën për titull, derisa ka një mesazh edhe për Bukayo Sakan

Granit Xhaka paralajmëron Manchester Cityn në garën për titull, derisa ka një mesazh edhe për Bukayo Sakan

Premier League
“E dimë se është në duart tona”, Saka hedh poshtë presionin për titull

“E dimë se është në duart tona”, Saka hedh poshtë presionin për titull

Premier League
Arteta dhe Saka zgjidhen më të mirët e muajit mars në Ligën Premier

Arteta dhe Saka zgjidhen më të mirët e muajit mars në Ligën Premier

Premier League
Tifozët e Arsenalit kanë ‘qeshjen e fundit’: Saka ‘nënshtroi’ 100 milionëshin e Chelseat

Tifozët e Arsenalit kanë ‘qeshjen e fundit’: Saka ‘nënshtroi’ 100 milionëshin e Chelseat

Premier League
Arteta flet për rinovimin e kontratave për yjet Xhaka dhe Saka

Arteta flet për rinovimin e kontratave për yjet Xhaka dhe Saka

Premier League
Martinelli nënshkruan kontratë të majme me Arsenalin, dy lojtarë të tjerë do ta ndjekin shembullin e tij

Martinelli nënshkruan kontratë të majme me Arsenalin, dy lojtarë të tjerë do ta ndjekin shembullin e tij

Premier League
Lista me lojtarët më të mirë për vitin 2022 nga The Guardian – Messi renditet i pari, ndërsa Ronaldo përfundon shumë poshtë

Lista me lojtarët më të mirë për vitin 2022 nga The Guardian – Messi renditet i pari, ndërsa Ronaldo përfundon shumë poshtë

Ndërkombëtare
Saka e mposht De Gean me një super gol për t’i dhënë epërsinë Arsenalit

Saka e mposht De Gean me një super gol për t’i dhënë epërsinë Arsenalit

Premier League
CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

Ndërkombëtare
Nga Dias te Pedri, Mbappe dhe Haaland – formacioni më i vlefshëm në botë kushton 1.2 miliard euro

Nga Dias te Pedri, Mbappe dhe Haaland – formacioni më i vlefshëm në botë kushton 1.2 miliard euro

Shkumbin Pireva
Lojtarët që janë futur në vitin 2023 me vlerë të rritur – por jo edhe Messi

Lojtarët që janë futur në vitin 2023 me vlerë të rritur – por jo edhe Messi

Ndërkombëtare
Mesazhi i fundit i Sterlingut për ekipin e Anglisë para se të kthehej në shtëpi

Mesazhi i fundit i Sterlingut për ekipin e Anglisë para se të kthehej në shtëpi

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë vendosin se kush duhet të gjuajë nga pika e bardhë nëse ndeshja me Senegalin shkon në penallti

Tifozët e Anglisë vendosin se kush duhet të gjuajë nga pika e bardhë nëse ndeshja me Senegalin shkon në penallti

Përfaqësueset
Gjersa burrat e tyre luajnë për Anglinë në Botëror, të dashurat e lojtarëve fotografohen duke bërë ‘shopping’ në Katar

Gjersa burrat e tyre luajnë për Anglinë në Botëror, të dashurat e lojtarëve fotografohen duke bërë ‘shopping’ në Katar

Yjet
Formacioni më i mirë i raundit të parë të ndeshjeve në “Katar 2022”

Formacioni më i mirë i raundit të parë të ndeshjeve në “Katar 2022”

Përfaqësueset
Dhjetë lojtarët më të vlefshëm që po marrin pjesën në Kampionatin Botëror – Mbappe pozicionohet i treti

Dhjetë lojtarët më të vlefshëm që po marrin pjesën në Kampionatin Botëror – Mbappe pozicionohet i treti

Driton Gajraku
Elon Musk po dështon me premtimin e tij mbi racizmin – lojtarët me ngjyrë të Botërorit 2022 po fyhen me fjalë nga më të ndyrat në Twitter

Elon Musk po dështon me premtimin e tij mbi racizmin – lojtarët me ngjyrë të Botërorit 2022 po fyhen me fjalë nga më të ndyrat në Twitter

Yjet
Anglia po e shkatërron Iranin pas 45 minutave të para

Anglia po e shkatërron Iranin pas 45 minutave të para

Ndërkombëtare
Formacioni i mundshëm i Anglisë në “Katar 2022” – a munden “Tre Luanët” ta fitojnë Kupën e Botës?

Formacioni i mundshëm i Anglisë në “Katar 2022” – a munden “Tre Luanët” ta fitojnë Kupën e Botës?

Përfaqësueset