LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti planifikon taktikë të ngjashme për ndeshjen kthyese ndaj Man Cityt, por me ndryshime në formacion

Ancelotti planifikon taktikë të ngjashme për ndeshjen kthyese ndaj Man Cityt, por me ndryshime në formacion

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancellotti ka ndarë mendjen tashmë për ndeshjen kthyese çerekfinale ndaj Manchester Cityt dhe nuk pritet të bëjë ndryshime taktike.

Sipas mediumit Relevo dhe disa burimeve të tjera të besueshme rreth Real Madridit, Ancelotti synon të përsërisë të njëjtin sistem dhe taktikë që përdori në ndeshjen e parë kundër Cityt, kur të dy ekipet takohen në Etihad të martën e ardhshme.

Ajo që do të thotë është se Ancelotti do të vazhdojë me formacionin e tij 4-4-2 duke shfaqur Rodrygon në anën e majtë të sulmit të tij. Vinicius Jr do të luajë pak më lart si një nëntë fals.

Ky sistem i lejon Federico Valverdes dhe një mesfushori tjetër të shtyjnë në anën e djathtë dhe të ofrojnë më shumë lojtarë përpara.

Roli i Jude Bellingham do të mbetej i njëjtë – një mesfushor me lëvizje të lirë, i lejuar të mbërrijë në zonë kur ai dëshiron, ndërkohë që bën edhe punën e pistë në mesfushë.

‘Carletto’ tashmë la të kuptohet se do të startojë Eder Militao në ndeshjen e dytë kundër Cityt pas rikuperimit të plotë të brazilianit, i cili Eder do të zëvendësojë Aurelien Tchouamenin si partneri qendërmbrojtës i Antonio Rudiger.

Një tjetër ndryshim që pritet është Luka Modric që e nis ndeshjen me Toni Kroos. Carlo më pas mund të sjellë Camavinga dhe Brahim Diaz të rifreskuar ekipin në pjesën e dytë.

Formacioni i mundshëm i Real Madridit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori