LAJMI I FUNDIT:

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Real Madridi është një nga klubet më të mëdha dhe më të suksesshme në historinë e futbollit, duke u kurorëzuar kampion i Evropës me 14 herë, që është një rekord.

Reali miratoi më parë një politikë ‘Galactico’ nën presidentin Florentino Perez, e cila përfshinte përpjekjen për të nënshkruar me lojtarët më të mirë në futbollin evropian, pa marrë parasysh çmimin, dhe pavarësisht nëse do t’i përshtateshin stilit të lojës së trajnerit aktual apo jo.


Në fund të viteve 1990 dhe në fillim të viteve 2000, kjo politikë transferimi pa lojtarë si Ronaldo, David Beckham dhe Zinedine Zidane të mbërrinin në Bernabeu, ndërsa Cristiano Ronaldo udhëhoqi revolucionin e dytë të Perez pasi ai u kthye për një periudhë të dytë si president.

Në orë, ditë, javë, muaj dhe vit - publikohen detajet e pagës së Mbappes te Real Madridi
Lexo po ashtu Në orë, ditë, javë, muaj dhe vit - publikohen detajet e pagës së Mbappes te Real Madridi

Reali që atëherë ka fituar tri Liga të Kampionëve radhazi nën drejtimin e Zidanes – dhe një tjetër nën drejtimin e Carlo Ancelotti. Vitet e fundit, ata po kërkojnë gjithnjë e më shumë lojtarë nga Brazili si Vinicius Junior dhe Rodrygo. Megjithatë, ata thyen rekordin e klubit për Jude Bellingham në verën e vitit 2023.

Por, kur janë lojtarët më të paguar te Real Madridit për sezonin 2023/24?

Toni Kroos është lojtari më i paguar i Real Madridit përpara kolegëve veteranë si, David Alaba dhe Luka Modric.

Të gjithë mendojnë se ishte Perez - kush është njeriu që thuhet se e ka kryer transferimin e Mbappes te Real Madridi
Lexo po ashtu Të gjithë mendojnë se ishte Perez - kush është njeriu që thuhet se e ka kryer transferimin e Mbappes te Real Madridi

Jude Bellingham është lojtari i katërt më i paguar në Real Madrid pas transferimit të tij nga Borussia Dortmund në verën e vitit 2023, me të njëjtën pagë si Vinicius Junior, ndërsa më pas vjen Federico Valverde.

Thibaut Courtois nënshkroi një kontratë të re vitin e kaluar që e pa atë të merrte një rritje të pagës, duke e vendosur atë në mesin e fituesve më të mirë.

Eder Militao dhe Antonio Rudiger janë gjithashtu me kontrata të majme, siç janë Aurelien Tchouameni, Rodrygo dhe Eduardo Camavinga. Më pas vijnë Dani Carvajal, Dani Ceballos, Lucas Vazquez dhe Andriy Lunin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori