LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët dhe trajneri i Real Madridit pajisen me makinat e reja elektrike BMW

Lojtarët dhe trajneri i Real Madridit pajisen me makinat e reja elektrike BMW

Ekipi i parë i Real Madridit mori makinat zyrtare të markës BMW në një ngjarje që u zhvillua në Real Madrid City.

Këtë sezon, ekipi spanjoll do të përdorë automjete të klasifikuara si ‘0 emetime’ në mënyrë që të mund të kryejnë udhëtimet e tyre ditore në modalitetin 100% elektrike.


Lojtarët kanë zgjedhur modele të tilla si BMW i4 M50, BMW i4 eDrive35 i ri, BMW XM i parë, BMW iX M60 dhe BMW IX xDrive50.

Këto janë modele me performancë të lartë dhe të qëndrueshme që paraqesin teknologjinë më të fundit. Të gjitha të orientuara drejt dinamizmit, saktësisë dhe estetikës, pa lënë pas dore elektrifikimin.

Përveç kësaj, hibridet plug-in me bateri të gjeneratës së pestë janë në gjendje të udhëtojnë midis 80 dhe 110 kilometra në modalitetin 100% elektrik në ciklin WLTP (në varësi të modelit).

Ato janë ideale për udhëtimet e përditshme të lojtarëve, pasi kanë karikues në shtëpitë e tyre dhe në Real Madrid City. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori