LAJMI I FUNDIT:

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Antonio Rudiger ka emëruar një lojtar të Manchester City si mikun e tij më të mirë në futboll.

Qendërmbrojtësi u përball së fundmi kundër klubit të Mançesterit në eliminimin që Real Madridi ia shkaktoi skuadrës së Pep Guardiolës.

Përpara asaj ndeshjeje, gjermani ndau disa detaje mbi një marrëdhënie të ngushtë që ka me një nga anëtarët aktualë të skuadrës së Cityt.

Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt
Lexo po ashtu Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt

Në një pyetje dhe përgjigje të shpejtë të kohëve të fundit të shpërndarë në kanalin zyrtar të Real Madrid në TikTok, Rudiger emëroi Mateo Kovacic kur u pyet se kush është shoku i tij më i mirë në futboll.

City nënshkroi mesfushorin nga ekipi tjetër i Ligës Premier, Chelsea, gjatë merkatos së kaluar të verës në një marrëveshje me vlerë 35 milionë euro.

Por, Rudiger e tradhtoi Kovacicin në gjuajtjen e penalltive, duke i treguar Andryi Luninit se nga cila anë do gjuante Kovacic.

Gjermani e qëlloi saktë kahjen, dhe ukrainasi bëri pritjen e goditjes së mesfushorit, gjersa Luka Modric e përgëzoi Rudigerin për gjetjen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori