LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich do ta testojë Real Madridin me një ofertë për Rudigerin

Bayern Munich do ta testojë Real Madridin me një ofertë për Rudigerin

Real Madrid nuk ka shumë zgjidhje në qendër të mbrojtjes, pasi që për momentin Eder Militao është jashtë pas një dëmtim në gju dhe vetëm David Alaba, Antonio Rudiger dhe Nacho Fernandez janë në dispozicion.

Kjo listë mund të zvogëlohet më tej pasi Defensa Central ka raportuar se trajneri i Bayern Munich, Thomas Tuchel është shumë i etur për të nënshkruar me Rudiger.


Tuchel e konsideron 30-vjeçarin si një përshtatje të përsosur për sistemin e tij dhe ai e dëshiron atë si një zëvendësues të Matthijs de Ligt, i cili nuk pëlqehet nga trajneri.

Bayern Munich mund të testojë vendosmërinë e Real Madridit me një ofertë prej 30 milionë euro në janar.

Nuk është e qartë nëse kjo ofertë do të mjaftonte që Florentino Perez të vendosë të shesë Rudiger, por nëse ai largohet, një zëvendësim do të ishte absolutisht i nevojshëm.

'Nëse nuk e bëj, do të jetë një dështim': Antonio Rudiger zbulon synimin e tij kryesor te Real Madridi
Lexo po ashtu 'Nëse nuk e bëj, do të jetë një dështim': Antonio Rudiger zbulon synimin e tij kryesor te Real Madridi

Rudiger pati një fillim të vështirë në Real Madrid pasi u bashkua nga Chelsea në verën e vitit 2022, por ai është përmirësuar në gjashtë muajt e fundit.

Ai aktualisht është titullar nën drejtimin e Carlo Ancelotti, i cili nuk do të lejojë që mbrojtësi gjerman të shitet në asnjë rrethanë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori